Bogumiła Wander obecnie przebywa w ośrodku w Konstancinie-Jeziornie i jest pod stałą opieką specjalistów. Sławna spikerka cierpi bowiem na chorobę Alzheimera. Mąż Bogumiły wyznał, jak obecnie wygląda ich życie i w jaki sposób zarabia pieniądze.

Media nieprzerwanie informują o doniesieniach związanych ze zdrowiem Bogumiły. Niestety stan kobiety nie polepsza się, jednak przez cały czas trwa przy niej ukochany mąż, żeglarz Krzysztof Baranowski. Opowiedział, co planuje na zbliżające się urodziny małżonki.

Bogumiła Wander 7 października kończy 79 lat

Bogumiła Wander do 2003 roku związana była z Telewizją Polską. Spikerka i prezenterka swego czasu była jedna z popularniejszych osób w kraju. Rozwinęła ogromną karierę i doczekała się rzeszy fanów.

W 2005 roku po raz drugi wyszła za mąż. Poślubiła żeglarza Krzysztofa Baranowskiego, który wspiera swoją ukochaną mimo licznych przeciwności losu. 2 lata temu media poinformowały o pogarszającym się stanie kobiety. Bogumiła z powodu choroby Alzheimera i wynikających z niej problemów w życiu codziennym trafiła do podwarszawskiego ośrodka.

7 października Bogumiła skończy 79 lat. Mąż gwiazdy udzielił Faktowi szczerego wywiadu z tej okazji. Zapytany o urodzinowy prezent, udzielił zaskakującej odpowiedzi. Krzysztof Baranowski nie zdecydował jeszcze, czy wręczy Bogumile bukiet kwiatów.

Jeszcze się nie zdecydowałem, czy kupię żonie kwiaty na urodziny, bo to może wyglądać na manifestację przed personelem. A w końcu chodzi o to, żeby obdarowana się poczuła lepiej, a żona się przez to lepiej nie poczuje — powiedział Krzysztof Baranowski.

Mąż Bogumiły Wander o zarabianiu na życie

Niestety choroba Alzheimera jest nieuleczalna. Można jedynie spowolnić jej postępowanie. W związku z tym istnieje znikoma szansa, że Bogumiła wróci do sprawności.

Cały czas tak samo. Jest bardzo rozmowna. Zawsze tak było i pozostało, tylko teraz nie bardzo można zrozumieć, co chce powiedzieć. Lekarze nic nie mówią, prócz tego, że trudno oczekiwać zmian — dodał Krzysztof w rozmowie z Faktem.

Żeglarz wyznał również, że w dalszym ciągu intensywnie pracuje. Wciąż regularnie podróżuje po Polsce i w różnych miejscach organizuje spotkania autorskie. Pracuje również nad nową książką, by zarobić dodatkowe pieniądze i zapewnić sobie oraz żonie godny byt.

Jeżdżę po Polsce na różne wieczory autorskie, żeby zarobić. Zastanawiam się jak zdobywać fundusze, ale to jest moja sprawa — wyznał Faktowi mąż Bogumiły.

Bogumiła Wander
fot. Ja Fryta, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons
Krzysztof Baranowski
fot. Zbigniew Bosek, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?
  2. Siostra Anny Przybylskiej zdążyła się z nią pożegnać. Ze łzami ujawniła, jak wyglądały jej ostatnie chwile
  3. Rodowicz wyjawiła rodzinną tajemnicę. Nieliczni o tym wiedzieli, jeden gest uratował całą rodzinę

Źródło: fakt.pl