Co lubi kot? Mruczki przyzwyczaiły nas do tego, że mają swoje upodobania- w najróżniejszych postaciach. Ulubiona sucha karma, świeże przekąski, długi drapak, czy kolorowa kuweta. Takie rzeczy mogą interesować twojego futrzanego pupila, choć wiadomo- każdy futrzak jest inny. Mówiąc o niematerialnych aspektach, koty mają wiele ulubionych czynności, które zaliczane są do ich ulubionych. Oto 8 rzeczy, które koty uwielbiają najbardziej na świecie! 

Tak jak i my, ludzie, koty mają swoje zainteresowania. Choć brzmi to dosyć dziwnie, mają swoje nawyki i ulubione czynności. Nie jest to, jak pewnie mniemasz, zmywanie naczyń czy prasowanie ubrań. W kocim wydaniu oznacza to przede wszystkim wszystko, co może łączyć się z wypoczynkiem i łowami! Zobaczmy, czym jeszcze zaskoczą nas te ciekawe zwierzęta! 

Co lubi kot w wolnym czasie?  

Przede wszystkim twój kot, zależnie od humoru, postrzega świat jako wielki plac zabaw, lub pole bitewne. Jeżeli będzie chciał wyjść na świeże powietrze i nieco pobawić się we własnym towarzystwie, chętnie uczyni z kory drzew, trawy, czy dachów osobisty plac zabaw. Właściciele tych niezwykłych futrzaków z pewnością zauważyli, że kotu nie potrzeba wiele, aby móc go usatysfakcjonować od względem zabawy. Zwykły sznurek mieni się w kocich oczach jako najlepsze akcesorium do zabawy, na równi z kartonowym zamkiem!

Co lubi kot, gdy porządnie się zmęczy? Właściciele Mruczków dobrze wiedzą, o czym będziemy za chwilę pisać. Mowa o spaniu w najróżniejszych miejscach- patrząc na pozycje niektórych kotów, można śmiało stwierdzić, że konkurują ze sobą w kategorii najdziwniejsza poza podczas snu. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Co lubi kot oprócz spania?  

Oczywiście nasz tekst nie byłby kompletny bez opowiedzenia o kocim nawyku do dobrych przekąsek! Co lubi kot jeść? To oczywiście w głównej mierze zależy od twojego czworonożnego pupila, choć większość z nich chętnie zajada się świeżym mięsem, czy dobrze przygotowaną suchą karmą. Z pewnością również chętnie uraczy się dobrą rybą, która bogata jest w różnego rodzaju minerały i witaminy.

Kolejnym ulubionym zajęciem mruczka jest drapanie, szczególnie gdy jest już najedzony i może pozwolić sobie na wyzwolenie pokładów energii! W tym celu możesz zapewnić swojemu ulubieńcowi długi drapak czy domek z kartonu, w którym będzie mógł siedzieć długie godziny, ostrząc sobie pazury.

Co lubi kot, gdy jest w domu i na chwilę obecną nie ma możliwości znaleźć się na podwórku? Zapewne znajdziesz go przed oknem podziwiającego okoliczne ptactwo! Kot to bystry obserwator, który nie tylko chętnie poluje, ale równie pilnie śledzi poczynania mniejszych od niego stworzeń!

  1. Dlaczego pies obraca się w kółko zanim się położy? Mało kto zna prawdę, to nawyk od przodków
  2. Kot namawia pana, by wpuścił do domu nowego kolegę. Nie ma pojęcia, kogo naprawdę spotkał

Co lubi kot robić po obiedzie?

Nasze ulubione czworonożne futrzaki chętnie dają się pogłaskać, a do ich zainteresowań bez wątpienia należy drapanie ich przez człowieka za uszkiem. Jakie miejsca kota jeszcze ruszać? Wbrew pozorom, nie jest to takie oczywiste. W Internecie można znaleźć wiele przykładów grafik, na których widać wyróżnione miejsce do głaskania kota – niemalże jak instrukcja obsługi!

Grzbiet, szyja i pyszczek to miejsca jak najbardziej dozwolone, jednak nie pokusiłybyśmy się o dotknięcia okolic kociego ogona czy łapek.

Mówiąc o głaskaniu, możemy również wspomnieć szczotkowanie. Choć ta czynność z pewnością nie należy jedynie do kręgu zainteresowań kota – właściciele Mruczków chętnie czyszczą kocie futerko przez kolejne godziny. Natomiast faktem jest, że koty bardzo lubia dbać o siebie, a mycie jest ich codzienną rutyną!  

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

co lubi kot
Fot.: Chiemsee2016 / pixabay.com 

Co lubi kot? Życie naszych futrzanych przyjaciół jest wypełnione masą zainteresowań!  

co lubi kot
Fot.: Kapa65 / pixabay.com 

Przede wszystkim ważne jest dla niego obserwacja! Pamiętaj, że kot to zwierzę łowne, dlatego znajdziesz go w różnych dziwnych miejscach- zazwyczaj wysokich!  

co lubi kot
Fot.: Winsker / pixabay.com 

Dbanie o higienę to kocia domena! Nic dziwnego, że znajdziesz go na kanapie w trakcie czyszczenia sobie futerka!  

co lubi kot
Fot.: Dyadya_Lyosha. pixabay.com 

Co lubi kot oprócz polowań? Oczywiście wszystko, co wiąże się z papierem- w tym również książki, w których można się ukryć.  

co lubi kot
Fot.: liliy2025/ pixabay.com 

To, co lubi kot, to przede wszystkim ostrzenie pazurków!  

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Syn zobaczył pod domem dziwnego psa. Gdy tata wyszedł sprawdzić, zauważył, że grozi im wielkie niebezpieczeństwo
  2. Szczeniak, który wygląda jak śmieszny kot. Internauci szaleją na jego punkcie
  3. Koty i mity na ich temat. 7 najczęściej powielanych mitów
  4. Pies ciągle szczekał na dziecko. Gdy matka pewnego razu weszła do jego pokoju zamarła

źródła: thesprucepets.pl

 

 

 

  

 

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.