Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje znana aktorka. Zmarła po długiej chorobie, osierociła córkę
Robert Głowacki
Robert Głowacki 05.10.2019 12:38

Nie żyje znana aktorka. Zmarła po długiej chorobie, osierociła córkę

nie żyje
Obraz Henryk Niestrój z Pixabay

Córka znanej aktorki poinformowała media o śmierci jej matki. Diahann Carrol znana z serialu Dynastia zmarła po długiej walce z chorobą. Odeszła 4 października w wieku 84 lat.

Nie żyje Diahann Carrol. Informację o jej śmierci w rozmowie z The Hollywood Reporter potwierdziła córka aktorki, Suzanne Kay. Znana z serialu Dynastia aktorka zmarła z powodu długotrwałej choroby nowotworowej. Miała 84 lata. Kim była Diahann Carrol?

Córka poinformowała o śmierci Diahann Carrol

Diahann Carrol zmarła 5 października w wieku 84 lat, a informacją o jej odejściu podzieliła się z mediami jej córka. Gwiazda serialu Dynastia przez wiele lat zmagała się z chorobą nowotworową, a dokładniej z rakiem piersi. Niestety nie udało jej się wygrać tej nierównej walki. Aktorkę w mediach społecznościowych pożegnała wcielająca się w rolę Alexix Joan Collins, a także Debbie Allen, amerykańska reżyserka, aktorka i producentka filmowa.

Diahann Carroll, tak wiele nas nauczyłaś. Jesteśmy silniejsi, piękniejsi i skłonni do podjęcia ryzyka dzięki tobie. Zawsze będziemy śpiewać twoje pochwały i wypowiadać twoje imię– czytamy na twitterowym wpisie.

córka

Kim była Diahann Carrol?

Diahann Carrol była cenioną i znaną na całym świecie aktorką i piosenkarką. Jako młoda dziewczyna występowała w klubach nocnych i na Broadwayu. Przełom w jej karierze nastąpił w 1968 roku, gdy dostała główną rolę w serialu Julia, jednak to rola w kultowej już dziś Dynastii zrobiła z niej kultową aktorkę. W serialu wcielała się w Dominique Deveraux.

Diahann Carrol była doceniana w świecie filmowym. W 1962 roku zdobyła jedną z najważniejszych nagród musicalowych, czyli nagrodę Tony, zapisując się tym samym, jako pierwsza czarnoskóra kobieta z tym wyróżnieniem. Za rolę w filmie Claudine została nominowana nawet do Oscara, jednak nie udało jej się zdobyć statuetki.

Córka

Równie wielkim przełomem w życiu gwiazdy była diagnoza raka piersi, którą dostała jeszcze w 1998 roku. Wówczas udało jej się pokonać chorobę, co skłoniło ją do podjęcia działalności charytatywnej dotyczącej właśnie chorób nowotworowych. Niestety choroba wróciła ze zdwojoną siłą. Zmarła 5 października w wieku 84 lat, a o jej śmierci poinformowała pogrążona w żałobie córka.

córka

ZOBACZ TEŻ:

  1. Płaca minimalna idzie na REKORD! Trudno uwierzyć ile wyniesie za kilka lat
  2. Kobieta w sklepie zaczepiła matkę z małym dzieckiem. Wyszeptała do niego: „pożegnaj się z mamusią”
  3. Beata Kozidrak wyjawiła smutną tajemnicę. To bardzo przykre
  4. Anja Rubik w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim „Prezes uważa, że edukacja seksualna to demoralizacja dzieci”
  5. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje
  6. Nasze babcie miały niesamowite sekretne sposoby na placki ziemniaczane. Zapach i smak aż czuć przez monitor