Lelum.pl

fot. Piotr Drabik/Flickr, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0) <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/>, cropped

Czy można pozbyć się świętych obrazków? Ksiądz dostał pytanie, natychmiast zareagował

27 Marca 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Ksiądz postanowił odpowiedzieć na jedno z pytań, które od zawsze nurtowało wiernych. Czy można wyrzucić święte obrazki i pamiątki, a jeśli tak, to w jaki sposób należy się ich pozbyć?

Okazało się, że istnieje kilka sposobów na pozbycie się poświęconych obrazów, czy innych pamiątek, które nie tylko nie są urażające, ale też mogą przynieść radość innym ludziom.

Ksiądz odpowiada na trudne pytanie internauty dotyczące świętych obrazów

Ksiądz Piotr Jarosiewicz od dłuższego czasu prowadzi swój profil na TikToku, na którym służy radą i pomocą wszystkim internautom. Duchowny wielokrotnie rozwiewał wątpliwości w sprawie wiary i niektórych jej zasad, które nie do końca są zrozumiałe przez wiernych.

Tym razem kapłan ponownie postanowił odpowiedzieć na jedno z pytań widzów, którzy nie do końca wiedzą, w jaki sposób mogą pozbyć się świętych obrazków i pamiątek ze swojego domu. Ksiądz szybko znalazł odpowiednie rozwiązanie.

 

Chłopaki do wzięcia

Mariusz z "Chłopaków do wzięcia" nagle zniknął. Dziś jest nie do poznania, ostatnie zdjęcie zdradza wszystko

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz zdradza, w jaki sposób można pozbyć się świętych obrazków

Jedna z użytkowniczek TikToka zapytała duchownego o to, w jaki sposób może nieszkodliwie pozbyć się świętych obrazów. Okazało się, że jej córka kupiła mieszkanie, w którym znajduje się ponad czterdzieści tego typu pamiątek, których liczba znacznie ją przytłoczyła i część z nich chciałaby po prostu wyrzucić lub oddać.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz wyznał, że istnieją trzy proste sposoby na łatwe i szybkie pozbycie się obrazów, bez konieczności wyrzucania ich do śmierci. Pierwszym z nich jest oddanie takich przedmiotów do zakrystii, gdzie zaopiekują się nimi kapłani.

Drugim wyjściem z takiej sytuacji jest oddanie pamiątek do muzeum diecezjalnego, a trzecią opcją jest podzielenie się nimi z innymi internautami i zamieszczenie odpowiedniego ogłoszenia w sieci, na przykład na Facebooku.

-Jeśli obrazy są dobre, to zachęcam do tego, żeby zwrócić się do muzeum diecezjalnego, czy ono nie chciałoby takich obrazów wziąć i przygotować je ludziom na wystawę, bo to również jest kultura, sztuka i pewna rzeczywistość mecenatu - radzi ksiądz Piotr Jarosiewicz na swoim profilu na TikToku.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz od dawna radzi wiernym na TikToku

Duchowny od dłuższego czasu działa w social mediach, gdzie za pomocą swoich krótkich filmików stara się rozjaśnić niektóre niejasne sprawy internautom. Ksiądz nie ukrywa, że każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć i lepiej zapytać, niż samemu się nad tym zastanawiać.

W związku z tym aktywnie działa na TikToku i zawsze chętnie odpowiada na zawiłe pytania internautów dotyczące wiary lub Boga. Na swoim profilu tłumaczył między innymi, jak wyglądają rekolekcje parafialne z perspektywy kapłana, jak wygląda spowiedź rozwodnika oraz kiedy brak uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej nie jest grzechem.

Zobacz nagranie:

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @agnieszka074 ♬ kiss the rain - yiruma

 

Agustin Egurrola

Syn Agustina Egurroli w „You Can Dance”. Widzowie rozpłynęli się widok chłopca. „Matko, co za piękności”

CZYTAJ DALEJ
Pytanie na śniadanie

Pogodynka nagle zdjęta z anteny "Pytania na śniadanie". W tle kiełbasa, co tam się wydarzyło?

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

ksiądz

Podobne artykuły

Samo Życie

Mrożące sceny na szkolnym boisku. Uczniowie znaleźli jej ciało. Nie mogą nawet postawić znicza
Czytaj więcej >

Samo Życie

Gdy zobaczyła, co znajduje się na stole komunijnym, zamarła. Porażające, do czego się posunęli
Czytaj więcej >

Samo Życie

To widzą umierający przed śmiercią. Pielęgniarka wyznała, co mogła zaobserwować
Czytaj więcej >

Samo Życie

Upiorne, co dzieje się na toruńskim osiedlu. Na śmietnik trafiło łóżko po zmarłym. Wtedy się zaczęło
Czytaj więcej >

Samo Życie

Ksiądz oburzył rodziców. Dosadne słowa o dzieciach na mszy
Czytaj więcej >

Samo Życie

Ksiądz wytłumaczył, co oznacza, gdy śni się osoba zmarła. Wielu będzie zaskoczonych
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]