Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Doda napisała list do ,,córki, której nigdy mieć nie będę”. ,,Dbaj o siebie, kochaj, szanuj”
Julia Smoleń
Julia Smoleń 18.03.2021 23:20

Doda napisała list do ,,córki, której nigdy mieć nie będę”. ,,Dbaj o siebie, kochaj, szanuj”

Doda
fot. TRICOLORS/East News

Doda – znana z kontrowersji i ciętego języka – po obejrzeniu serialu produkcji HBO Euphoria, napisała na Instagramie post apelujący o rozwagę w decyzjach młodych ludzi.

Doda, która często dzieli się swoim życiem oraz przemyśleniami w social media, tym razem napisała refleksje dotyczące serialu Euphoria – nagrodzonej sześcioma statuetkami Emmy opowieści o miłości, trudnościach dojrzewania oraz o poszukiwaniu odwagi. Serial w reżyserii Sama Levinsona zyskał ogromną rzeszę fanów.

Doda o Euphorii

Jednak wokalistce, serial Levinsona najwyraźniej się nie spodobał. Przesunięta granica wstydu, moralności, godności i szacunku do samych siebie – skomentowała Doda. Zwraca również na liczne nadużycia młodzieży, krytykuje ich uzależnienia. Pokolenie przedstawione w Euphorii określa jako smutne.

Doda podkreśliła, że choć w mediach kreuje swój kontrowersyjny wizerunek, na co dzień żyje w zupełnie inny sposób. Podkreśla, że jej wizerunek to tylko wykreowana, na rzecz sceny lub mediów, fantazja.

Czasem erotyka to mój show, a czasem długa suknia z orkiestrą w tle. […] Schodząc ze sceny nie zobaczysz tej samej Dody. To moja artystyczna forma wyrażania siebie i emocji z muzyki, ulubiona prowokacja – pisze wokalistka.

W poście, który Doda rozpoczyna słowami: Dla mojej córki, której nigdy mieć nie będę (bo nie chcę mieć dzieci), podkreśla również, że należy kochać i szanować siebie. Krytykuje zachowanie młodych bohaterów serialu i podkreśla, że należy korzystać z życia w inny sposób.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Czy Doda słusznie ocenia bohaterów serialu Euphoria?

Zagubieni, nieszczęśliwi – o czym jest Euphoria?

Tematem opowieści serialu Sama Levinsona są nie tyle dewiacje, czy przekroczenia nastolatków, a pewna bezsilność, próba poszukiwania dla siebie ratunku. Serial, bardzo dobrze odebrany przez krytyków, skupia się nie tylko na ekstremalnym życiu nocnym.

Serial, który pojawił się 17 czerwca 2020 roku na HBO GO, można również potraktować jako czułą opowieść o niedopasowaniu do reszty społeczeństwa.

Pod koniec 2020 roku HBO wyemitowało dwa odcinki specjalne Euforii, które opierają się na, w całości, na długim dialogu między dwoma bohaterami.

Pamiętajmy, że burzliwe dorastanie jest często próbą wołania o pomoc.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: kobieta.pl, onet.pl