Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Dominika Kulczyk odziedziczyła fortunę. Jest najbogatszą kobietą w Polsce
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 16.02.2019 12:46

Dominika Kulczyk odziedziczyła fortunę. Jest najbogatszą kobietą w Polsce

dominika kulczyk majątek
fot. instagram.com @tvn.pl

Dominika Kulczyk: majątek po ojcu pozwala miliarderce realizować swoje pasje, a także wspierać potrzebujących. Jest najbogatszą kobietą w Polsce. Może sobie pozwolić na wszystko, o czym zamarzy. Co robi na co dzień?

Miliarderka, filantropka oraz… ikona stylu. Cztery lata temu przeżyła niewyobrażalną tragedię, a później odziedziczyła bajeczny majątek. Dominika Kulczyk jest naprawdę niezwykłą kobietą. Mogłaby wieść życie księżniczki, bawiąc się i podróżując, ale to nie dla niej! Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z rozmiarów jej działalności, ponieważ zaprasza media tylko wtedy, kiedy uważa, że to może nagłośnić problem. Dowiedz się więcej o najbogatszej Polce!

Ile wynosi majątek Dominiki Kulczyk?

Jak podaje portal wprost.pl, Dominika Kulczyk dysponuje majątkiem w wysokości 7,1 mld złotych, co daje jej trzecie miejsce – ex aequo ze starszym bratem – na liście 100 najbogatszych Polaków 2018. Czym dokładnie zajmuje się Dominika?

Jednym z najważniejszych zajęć Dominiki Kulczyk jest praca w Kulczyk Foundation, a także nadzorowanie Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, gdzie pełni rolę szefowej i współwłaścicielki. Jest również zaangażowana w działalność charytatywną, a w zeszłym roku głośno było o jej serialu dokumentalnym Efekt Domina, który zrealizowała we współpracy ze stacją TVN. Wspólnie z ekipą filmową udawała się do najbiedniejszych państw, by udzielić wsparcia i pomocy ich mieszkańcom.

Miliarderce leży na sercu także ochrona środowiska naturalnego. Założyła nawet międzynarodową organizację ekologiczną Green Cross Poland.

Kim jest Dominika Kulczyk?

Dominika Kulczyk przyszła na świat jako córka Grażyny i Jana Kulczyków, pary najbogatszych Polaków i siostra Sebastiana Kulczyka. Jest miłośniczką kultury orientalnej, dlatego zdecydowała się na studiowanie sinologii oraz politologii. Swoje pasje pogłębiała na Uniwersytecie w Szanghaju i Uniwersytecie w Pekinie.

W 2001 roku Dominika Kulczyk wyszła za mąż za Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego. Pan młody mógł pochwalić się nie tylko wielkim majątkiem i prężnie rozwijającym biznesem, lecz także… tytułem książęcym! Z ich związku przyszło na świat dwoje dzieci: Jeremi oraz Dominika. Niestety, w 2013 roku małżonkowie rozwiedli się. Rozprawa odbyła się 18 listopada 2013 roku. Kulczyk i Lubomirski rozstali się z klasą, bez wywlekania szczegółów publicznie.

Myślicie, że Dominika Kulczyk w przyszłości znajdzie się na pierwszym miejscu listy Najbogatszych Polaków?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dominika kulczyk majątek

Dominika Kulczyk: majątek zapewnił jej wysokie miejsce na liście Najbogatszych Polaków 2018.

dominika kulczyk majątek

Dominika Kulczyk jest zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną.

dominika kulczyk majątek

W zeszłym roku było głośno o programie Dominiki Kulczyk Efekt Domina.

dominika kulczyk majątek

Dominika Kulczyk troszczy się także o kwestie ochrony środowiska.

dominika kulczyk majątek

Słyszeliście wcześniej o Dominice Kulczyk?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak kiedyś wyglądała Agnieszka Chylińska? Największa metamorfoza w Polsce!
  2. Wazelina dobra na wszystko! 10 ZASKAKUJĄCYCH zastosowań
  3. Małgorzata Tusk przyznała, że znajomość sprzed lat prawie zniszczyła jej małżeństwo z Donaldem
  4. Single są szczęśliwsi i lepiej żyją? Zaskakujące wyniki badań

plejada.pl, mowimyjak.se.pl, wprost.pl