Dziecko, według wcześniejszych zapewnień ginekologa, pod którego opieką znajdowała się matka, miało urodzić się zdrowe. Jednak chłopczyk przyszedł na świat bez części twarzy, lekarz miał przeoczył deformacje dziecka we wcześniejszych badaniach. Zrozpaczeni rodzice zgłosili sprawę organom, a według informacji, które podają media to nie pierwszy taki błąd lekarza.

W Portugalii na świat przyszedł mały Rodrigo. Ginekolog początkowo zapewniał jego rodziców, że z chłopcem wszystko będzie w porządku, wykonał kilka badań USG, podczas których nie wykrył poważnych wad. Dziecko urodziło się bez oczu i bez nosa, a także bez części czaszki. Jak to możliwe, że lekarz przeoczył coś takiego? Zrozpaczona rodzina odkryła, że to nie był pierwszy taki przypadek poważnego błędu w karierze położnika.

Dziecko urodziło się bez twarzy

Lekarze dopiero w późniejszych miesiącach ciąży matki, Marlene Simao, odkryli, że z chłopcem może dziać się coś niedobrego. Na badaniach USG zauważono poważne wady, które deformują twarz dziecka, a także uniemożliwią mu normalne funkcjonowanie. Wszystkie problemy mogły zostać wykryte o wiele wcześniej, jednak położnik pary, przeoczył je podczas wielu badań, jakie przeprowadzał.

Zapewniał rodziców, że ich dziecko jest zdrowe i nie ma powodów do zmartwień. Jak musieli poczuć się Marlene Simao i David Ribeiro, kiedy nagle okazało się, że wcale w porządku nie jest i ich dziecko urodzi się z poważnymi wadami, które mogą doprowadzić do jego przedwczesnej śmierci? Chłopczyk według prognoz lekarzy miał umrzeć niedługo po narodzinach, jednak udało mu się przetrwać pierwsze, decydujące godziny. Obecnie znajduje się pod opieką specjalistów, jednak nadal ma nikłe szanse na przeżycie. Rodzina musi przygotowywać się na utratę swojego maluszka.

Lekarz popełnił więcej błędów

Zrozpaczeni i zdenerwowani rodzice postanowili złożyć do portugalskiej prokuratury skargę na położnika. Mężczyźnie postawiono zarzut zaniedbania, jak się później okazało nie po raz pierwszy! Kilka lat wcześniej podobna sytuacja miała miejsce. Oskarżenie padło ze strony matki, której córka również urodziła się ze zdeformowanym ciałem. Dziewczynka miała zniekształconą twarz, nie posiadała brody, jej nóżki były odwrócone, a stopy złączone. Ponadto dziecko urodziło się z poważnymi wadami mózgu. Tych poważnych problemów z płodem położnik również nie wykrył. Kiedy na jaw wyszły różne niedociągnięcia i błędy lekarza, społeczeństwo zaczęło domagać się sprawiedliwości! Niedokładny lekarz został zawieszony na pół roku, a sprawa wciąż jest w toku. 

Ciężko jest uwierzyć, jak lekarz, wykonując kilka badań, mógł przeoczyć coś tak istotnego, jak widoczne wady tych dzieci? Świat rodziców podczas kilku miesięcy dosłownie legł w gruzach. 

dziecko
Obraz MedicalPrudens z Pixabay

Lekarz podczas kilku badań USG przeoczył wady płodu, powiedział rodzicom, że dziecko jest zdrowe!

dziecko
Obraz Josef Pichler z Pixabay

Dziecko przyszło na świat bez twarzy, to nie był pierwszy taki przypadek w karierze lekarza!

dziecko
Obraz Myriam Zilles z Pixabay

Rodzice muszą przygotować się na stratę malucha, ponieważ dziecko nie dostaje dużych szans. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój telefon nie wytrzyma kilku godzin. Uważaj na najnowszą aktualizację
  2. Piotr Kraśko właśnie opublikował selfie ze swoją byłą. Komentarz jego żony to mistrzostwo
  3. Lekarz, który zawrócił w głowie kobietom na całym świecie. Aż chce się chorować
  4. „Mój syn ma 38 lat i wciąż mieszka ze mną. To życiowy nieudacznik, tak jak jego ojciec”
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

Źródła: news.com.au, dailymail.co.uk

Poprzedni artykułRobert Burneika został tatą. „Moja hardcorowa córeczka”
Następny artykułMąż Doroty Segdy jest poważnie chory, grozi mu wózek inwalidzki. Parę dzieli 27 lat
Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.