Ewa Błaszczyk zupełnie nie spodziewała się, tego co planuje jej córka. Marianna napisała monografię twórczości Jacka Janczarskiego, swojego zmarłego taty. Przed laty obiecywałam sobie, że sama to zrobię, a okazało się, że córka mnie wyręczyła. Piękne uczucie – wyznała aktorka w rozmowie z Na żywo.

Jacek Janczarski był pisarzem i scenarzystą, zmarł nagle w 2000 roku. Teraz córka spełniła marzenie Ewy Błaszczyk. Aktorka jest niezwykle poruszona, w końcu sama chciała uczcić pamięć męża.

Ewa Błaszczyk wzruszona gestem córki

Ewa Błaszczyk jest niezwykle dumna ze swojej córki. Marianna skończyła studia dziennikarskie z wyróżnieniem, a także jest wiceprezesem fundacji. Kolejnym sukcesem po napisaniu monografii, będzie jej wydanie w formie książki.

Jacek Janczarski zmarł na tętniaka aorty 2 lutego 2000 roku, miał prawie 65 lat. Wówczas aktorka została sama z małymi córkami, wkrótce doszło do kolejnej tragedii. 

Kiedy Ola zapadła w śpiączkę w wieku 6 lat po tym, jak zachłysnęła się tabletką, życie Ewy Błaszczyk i jej drugiej córki bardzo się zmieniło. 

– Jak lekarze sprawdzali, jak jest z tym obrzękiem mózgu to Ola wtedy krzyczała ‚,Mama!’’, ale później już nigdy nic nie powiedziaławyznała aktorka w rozmowie z portalem pomponik.pl.

Córka Ewy Błaszczyk

Marianna od wielu lat wspiera mamę i pomaga jej w codziennych obowiązkach. Praca w fundacji bardzo je do siebie zbliżyła. Pomimo pracy i opieki nad córką Olą, aktorka nigdy nie zaniedbywała Marianny.

Wspierała ją i podziwiała za to, że rozumiała sytuację i od dziecka towarzyszyła jej w pracach fundacji czy kliniki Budzik, które pomagają osobom takim jak Ola – czytamy w Na żywo.

Pandemia jest dla nich wyjątkowo trudnym czasem. Ewa Błaszczyk opiekuje się także mamą i musi bardzo uważać, by zachować wszelkie środki bezpieczeństwa. Nie jest to łatwe zadanie.

– Jeden szpital mam w domu, gdzie jest moja córka, a odporność osób w śpiączce jest żadna. A drugi na Mokotowie u mojej mamy, która ma 89 lat i bardzo się o nią martwię. Muszę uważać, przebywając z nimi – mówiła jakiś czas temu Na żywo.

Zobacz zdjęcie:

Ewa Błaszczyk
fot. Autorstwa Cezary Piwowarski – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33141761

Córka aktorki zrobiła jej piękną niespodziankę.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródła: pomponik.pl, Na żywo

Poprzedni artykuł,,M jak miłość”: Marcin zobaczy nagranie z udziałem Izy. Czy to koniec ich małżeństwa?
Następny artykułMartyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski nie chcą pracować razem. ,,Wspólny czas spędzamy prywatnie, nie zawodowo”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.