Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ewa Złotowska przeszła operację mózgu. Polacy kochają ją za głos Pszczółki Mai
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 06.06.2023 15:26

Ewa Złotowska przeszła operację mózgu. Polacy kochają ją za głos Pszczółki Mai

Ewa Złotowska
fot. KAPiF

Ewa Złotowska dała życie znanej i uwielbianej przez nas Pszczółce Mai, bohaterce popularnej bajki dla dzieci. Jednak niewielu fanów zdaje sobie sprawę, jak ciężkich chwil doświadczyła. Miała niemałe problemy ze zdrowiem.

Jak sama o sobie mówi, "Okazem zdrowia raczej nie jestem, zaliczam się jednak do walecznych osób i łatwo się nie poddaję". Ewa Złotowska przeszła w swoim życiu wiele poważnych operacji. Jedna z nich wymagała, by aktorka była świadoma!

Ewa Złotowska wiele przeszła w ostatnich latach

Ewa Złotowska to polska aktorka teatralna i filmowa, która w przeciągu trwania kariery niejednokrotnie użyczała swojego głosu przeróżnym postaciom z bajek. Najbardziej znaną z nich jest Pszczółka Maja.

W ostatnich latach kobieta wiele przeszła. Najpierw walczyła o życie swojego męża, który chorował na raka, a później mocno przeżywała jego stratę.

- Był fajnym człowiekiem, ciekawym, bogatym wewnętrznie. Miał dużą wiedzę, imponował mi inteligencją. Wiele rzeczy umiał zrobić, załatwić. Sprawdzał się jako przyjaciel i jako człowiek - powiedziała “Dobremu Tygodniowi” niedługo po jego śmierci.

Dariusz Pachut zareagował na to, jak potraktowano Dodę. Nie gryzł się w język!

Ewa Złotkowska walczy o swoje zdrowie

Ewa Złotkowska przeszło 20 lat temu otarła się o śmierć. Brała udział w wypadku samochodowym, po którym musiała przejść aż 3 operacje i przez 2 lata nie była w stanie chodzić. Po tym wszystkim aktorka zaczęła poważnie chorować.

Zdiagnozowano u niej chorobę Minora, czyli mimowolne ruchy kończyn. Mimo wszystko kobieta dzielnie walczy o swoje zdrowie i nie pozwala, aby przeszkadzało jej ono w planach zawodowych. Aktorka występuje w próbach do spektakli teatralnych i ma zamiar jeździć z nimi po kraju.

Ewa Złotkowska przeszła operację, przy której musiałą być świadoma

W niedawnym wywiadzie dla “Twojego Imperium” Ewa Złotkowska zdradziła szczegóły swojej niedawnej operacji.

- Od ponad 20 lat choruję na drżenie samoistne postresowe, które powoduje, że drżą mi dłonie i miewam problemy z mówieniem. Przez to porzuciłam pracę w dubbingu oraz moje ukochane aktorstwo, ale po operacji czuję się coraz lepiej. W jej trakcie, kiedy grzebano mi w głowie, byłam w pełni świadoma i nawet żartowałam - powiedziała aktorka.

Dodała, że był to pewnie efekt środków, które jej podano i podkreśliła, że była pod okiem świetnych specjalistów.

Ewa Złotowska
fot. kadr z programu “Dzień Dobry TVN”