Golden retriever to pełen energii gatunek psa. Niestety, dla wielu osób, jest to zbyt duże zwierzę, zbyt przytłaczające. Mamy jednak dobre wieści dla tych wszystkich osób, które zawsze marzyły o golden retrieverze w bardziej kompaktowej formie. Taka rasa naprawdę istnieje – jest połączeniem z jamnikiem. 

Długa sierść, długi tułów i króciutkie łapki — tak właśnie wygląda połączenie tych dwóch ras, jakimi są golden retriever i jamnik. Mało kto spodziewał się, że może z tego wyniknąć tak cudownie urocza mieszanka. Piesek stał się uwielbiany przez wszystkich Internautów, na Instagramie suczkę obserwują tysiące osób.

Golden retriever i jamnik

Lexie, przeurocza suczka, która podbija serca Internautów, jest mieszanką golden retrievera i jamnika, czyli należy do nowej rasy o nazwie golden dox. Wraz ze swoimi właścicielami mieszka w Singapurze. Energiczny piesek ma ciało jamnika, ale długą sierść i „twarz” radosnego golden retrievera. 

Jakim psem jest golden dox?

Golden dox, czyli mieszanka golden retrievera i jamnika to skore do zabawy, rodzinne psy. Łączą w sobie upór i zadziorę jamnika z łagodnością i przyjaznością typową retrieverom. Te mądre, energiczne psy uwielbiają być w samym centrum życia rodzinnego. Kochają też cały czas być zajęte. 

Chociaż zazwyczaj dogaduje się bardzo dobrze z ludźmi i innymi zwierzętami, nie będzie najlepszym psem dla rodziny, w której są inne małe zwierzątka. Chociaż nie szczeka zbyt często i uparcie, golden dox na pewno da ci znać, jeśli coś będzie nie tak. Nie licz jednak raczej na to, że będzie psem obronnym, jest na to zbyt przyjazny.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

golden retriever
instagram.com/the.golden.lexie

Lexie wraz ze swoim państwem mieszka z Singapurze.

golden retriever
instagram.com/the.golden.lexie

Piesek ma mnóstwo energii i jest idealnym zwierzęciem dla rodziny. 

golden retriever
instagram.com/the.golden.lexie

Dobrze dogaduje się z innymi zwierzętami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chihuahua zmiksowany z Bokserem. Poznajcie Boxachi, szczeniaka, który swoim wyglądem powala na kolana
  2. Suczka znaleziona zagłodzona na środku drogi. Z głodu zjadała koc
  3. Nowe przepisy w Polsce. Posłowie chcą, żeby organizacje nie mogły odbierać zwierząt?
  4. Na zdjęciu chowa się pies wśród pand. Dla większości niemożliwe, widzicie go?

źródła: wprost.pl, petguide.com, instagram.com/the.golden.lexie

Poprzedni artykułNiespodziewane wyznanie Dawida Kwiatkowskiego w „The Voice Kids”. Cleo nie wiedziała, jak zaregować
Następny artykułDziewczynka kupiła bezdomnemu jedzenie. Minęły 4 lata i stała się niewiarygodna rzecz
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego