Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Grób znanej gwiazdy został zbezczeszczony. Okropne, co wandale zrobili zmarłej Vivienne Westwood
Martyna Pałka
Martyna Pałka 31.05.2023 22:35

Grób znanej gwiazdy został zbezczeszczony. Okropne, co wandale zrobili zmarłej Vivienne Westwood

Vivienne Westwood
fot. Pexels/Alexey Demidov; Pexels/Brett Sayles; Oc12345678, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Właśnie doniesiono o akcie wandalizmu na grobie niedawno zmarłej gwiazdy. Złodzieje nie tylko zniszczyli miejsce pochówki Vivienne Westwood, ale też ukradli ozdobną wazę na kwiaty. 

Brytyjska projektantka mody zmarła w grudniu 2022 roku. Teraz poinformowano o kradzieży, jaka miała miejsce na jej grobie. Sprawą zajęła się już lokalna policja.

Przykry incydent na grobie projektantki Vivienne Westwood

Brytyjska projektantka Vivienne Westwood zmarła 29 grudnia 2022 roku w wieku 81 lat. Gwiazda świata mody została pochowana na cmentarzu w swojej rodzinnej miejscowości Derbyshire.

Po śmierci biznesmenki lokalna firma florystyczna miała za zadanie zaopiekować się jej grobem. Bliscy zmarłej zlecili jej nie tylko wykonanie kompozycji kwiatowej na pogrzeb, ale również zapłacili za regularne dostarczanie świeżych kwiatów na miejsce pochówku oraz wykonanie trwałych dekoracji. Teraz firma poinformowała o przykrym incydencie.

Tak wygląda grób Kacpra Tekielego. Pojawił się na nim jeden przedmiot, pokazuje, jak bardzo kochał góry

Wandale ograbili grób Vivienne Westwood

Firma florystyczna poinformowała za pomocą postu zamieszczonego na swoim profilu na Facebooku o przykrym zdarzeniu, jakie miało miejsce na grobie Vivienne Westwood. Zamieścili oni zdjęcia, na których widać, że ktoś zniszczył mogiła gwiazdy świata mody.

Informacje na ten temat przekazał również brytyjski dziennik “Mirror”. Okazało się, że wandale nie tylko zniszczyli dekoracje, które znajdowały się na grobie projektantki, ale też ukradli ozdobną wazę na kwiaty. Przedstawiciele firmy twierdzą, że musiało to zostać wcześniej zaplanowane, ponieważ ozdoba jest niesamowicie ciężka i trudna do wyniesienia w pojedynkę.

Policja zajęła się już sprawą niszczycieli grobu Vivienne Westwood

Obecnie kradzież oraz zbezczeszczenie grodu projektantki zostały już zgłoszone lokalnym służbom. Policja w Derbyshire została poinformowana o całym zdarzeniu przez mieszkańców miejscowości i natychmiast przystąpiła do akcji.

Funkcjonariusze potwierdzili, że zaraz po otrzymaniu zgłoszenia zabrali się do pracy i próbują namierzyć sprawców zniszczeń na grobie Vivienne Westwood. Proszą również o kontakt każdego, kto ma jakieś informacje na temat tego incydentu.

Źródło: pomponik.pl

Tagi: grób