Ile zarabia Agata Duda? Od czasu objęcia przez jej męża stanowiska prezydenta Polski, nie ma zbyt wiele czasu dla siebie. Kalendarz Pierwszej Damy jest zapełniony po brzegi! Czy za swoją ciężką pracę otrzymuje odpowiednio wysokie wynagrodzenie? Bynajmniej!

Niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę, ile zarabia Agata Duda. Pierwsza Dama, chociaż oficjalnie nie pełni żadnej funkcji politycznej, z objęciem przez męża prezydentury, musiała porzucić dotychczasowe życie. Od rana do wieczora odwiedza szkoły, szpitale, wyjeżdża w podróże dyplomatyczne oraz przyjmuje zagranicznych gości… Czy pensja Agaty Dudy dorównuje zarobkom jej partnera? Tego się nie spodziewaliście. 

Ile zarabia Agata Duda?

Jak informuje portal jastrzabpost.pl, Agata Duda w ogóle nie otrzymuje pensji! Przez cały okres prezydentury swojego męża musi pozostawać na jego utrzymaniu. Na szczęście prezydent wspiera żonę i odprowadza za nią składki ZUS. 

Dyskusja o tym, czy Pierwsza Dama powinna otrzymywać wynagrodzenie, czy nie, regularnie pojawia się w mediach. Portal money.pl podaje, że PiS stworzyło nawet projekt ustawy, po której wprowadzeniu Agata Duda mogłaby dostawać pensję za swoją pracę.  

– […] pensji małżonki prezydenta Polski miała stanowić 55 proc. wysokości wynagrodzenia głowy państwa. W pierwotnym projekcie zakładano, że Agata Kornhauser-Duda mogłaby otrzymywać miesięczną 13 540 zł. W środę PiS wycofał się jednak z tej propozycji – podaje money.pl

Co ciekawe, z podobnymi problemami muszą borykać się nie tylko żony polskich prezydentów. Na pensję nie mogą liczyć m.in. Pierwsze Damy Stanów Zjednoczonych. 

Gdzie pracowała Agata Duda? 

W przeszłości Agata Duda pracowała jako nauczycielka języka niemieckiego w krakowskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego. Jest absolwentką filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak podaje jastrzabpost.pl, Agata Duda zarabiała prawdopodobnie około 2700 złotych miesięcznie. Nie wiadomo, czy kobieta zdecyduje się na powrót do pracy, gdy Andrzej Duda zakończy pełnienie swojej funkcji. Pierwsza Dama musi tęsknić za nauczaniem, ponieważ udziela społecznie lekcji języka niemieckiego w Pałacu Prezydenckim. Te doniesienia potwierdził zresztą jej mąż. 

Spodziewaliście się, ile zarabia Agata Duda? Uważacie, że powinna otrzymywać za swoją pracę regularną pensję? A może wręcz przeciwnie?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ile zarabia agata duda
fot. screen z youtube.com @prezydent.pl

Ile zarabia Agata Duda? Żona prezydenta nie może liczyć na zbyt wiele.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułLocal Heroes to polska marka, którą pokochała ulica i światowe gwiazdy. Co ją wyróżnia?
Następny artykułIrena Dziedzic i Ignacy Gogolewski mieli romans? Aktor miał wtedy żonę
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.