John Clarke nie żyje. Rodzina aktora podała, że przyczyną śmierci były komplikacje związane z zapaleniem płuc. Legendarny aktor zmarł w wieku 88 lat. Był znany z wielu ról, a w 2005 roku otrzymał nagrodę Emmy za całokształt twórczości.

John Clarke to kultowy aktor uwielbiany przez miliony telewidzów. Odszedł 16 października po długiej chorobie. Gwiazdor grał w kultowej operze mydlanej przez 39 lat i zapisał się w pamięci milionów Amerykanów. Zmarł mając 88 lat w Kalifornii.

John Clarke nie żyje

John Clarke umarł 16 października w Laguna Beach w Kalifornii. Aktor od wielu lat zmagał się ze zdrowiem. W 2007 roku przeszedł udar, po którym długo wracał do pełni sił. 

Rodzina aktora podała w poniedziałek wiadomość o jego śmierci. Jej przyczyną były komplikacje po zapaleniu płuc. Poprosili również o dotacje na Heidi Clarke Scholarship Fund, żeby uczcić pamięć zmarłego aktora. 

Kim był John Clarke?

John Clarke był amerykańskim aktorem znanym głównie z ról w operach mydlanych. Jego największą rolą był Mickey Horton w serialu Dni naszego życia. John Clarke przedstawiał tę postać przez 39 lat. Serial jest nieprzerwanie emitowany od 1965 roku, a John Clarke był jego ważną częścią.

Jednak aktor był znany również z inny ról. Zagrał między innymi w filmach Wyrok w NorymberdzeTen szalony, szalony świat czy Szatański wirus. W czasie wojny koreańskiej gwiazdor służył w lotnictwie. Aktor miał troje dzieci. Jego córka Melinda również została aktorką, a Heidi umarła na nowotwór serca w 1994 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

john clarke
fot. Strefa Mroku (CBS)

Nie żyje John Clarke.

john clarke
fot. Strefa Mroku (CBS)

Aktor umarł w wieku 88 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy podczas zakupów. Wciąż najważniejsze jedno kryterium
  2. Polska aktorka wyznała, że miała problemy z niepłodnością. „Zrobiłam sobie 500 zastrzyków w brzuch”
  3. 8-letni chłopczyk musiał szybko dorosnąć. W jego domu działy się dantejskie sceny
  4. Maja Frykowska zamierza walczyć o dobre imię dziadka. Chce odszkodowania po filmie Tarantino?
  5. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno
  6. Mąż usłyszał z krzaków dziwne dźwięki. Zobaczył żonę w pułapce gwałciciela i natychmiast się zemścił

 

Poprzedni artykułDominika Tajner w wieku 39 lat została siostrą. Jej macocha ma 29, była żona Wiśniewskiego zdradziła, jaki jest jej braciszek
Następny artykułPanna Młoda podczas ślubu zaśpiewała pieśń religijną. Okazało się, że ma głos jak anioł
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.