Jolanta Kwaśniewska po latach opowiedziała o byciu Pierwszą Damą. Żona głowy państwa to bez wątpienia wielki prestiż, ale również olbrzymia odpowiedzialność. Protokół dyplomatyczny wyznacza żonie prezydenta odpowiedzialną rolę. Pierwsza dama podzieliła się doświadczeniami związanymi z tą funkcją. O godzinie 18 byłam karnie w domu, wyznała Kwaśniewska w rozmowie z onet.pl.

Została zapamiętana jako najbardziej eleganckich i zaangażowanych Pierwszych Dam w historii polskiej prezydentury. Jolanta Kwaśniewska zachwycała inteligencją, urodą i klasą. Zawsze elegancka, zniewalała nienagannymi manierami, angażowała się w kwestie społeczne i polityczne, a los rodaków nigdy nie był jej obojętny. Okazuje się, że tak odpowiedzialna rola wymagała od Jolanty Kwaśniewskiej również wielu wyrzeczeń. 

Jolanta Kwaśniewska szczerze o byciu Pierwszą Damą

Protokół dyplomatyczny wyznacza ściśle określoną rolę Pierwszej Damy. Towarzyszy mężowi podczas oficjalnych spotkań, wystąpień, a także wszelkiego rodzaju uroczystości, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Pierwsze Damy często podejmują działalność charytatywną, obejmują patronatem ważne wydarzenia naukowe i kulturalne.

Wielka odpowiedzialność

Jednak funkcja Pierwszej Damy to nie tylko wystawne bankiety i ceremonie. To przede wszystkim olbrzymia odpowiedzialność, z którą Jolanta Kwaśniewska żyła przez 10 lat:

– Pierwsza Dama ma dziesiątki ograniczeń. Nie mogłam sobie pozwolić na luźny wypad z przyjaciółmi do kawiarni, czy na lampkę wina. O godz. 18 byłam karnie w domu. I tak przez 10 lat – wyznała Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z wiadomosci.onet.pl.

Gdy Jolanta Kwaśniewska przekroczyła próg Pałacu Prezydenckiego, jej życiu uległo znacznej zmianie pod każdym względem. Jednak Pierwsza Dama doskonale wiedziała, że nie może pozwolić sobie na faux pas, bo obserwuje ją cały kraj. Z tego względu musiała zachować czujność — nie było miejsca na odstępstwa od normy czy ekscesy:

– To się nie mogło zdarzyć i nie zdarzyło. Mimo, że wtedy nie było tylu paparazzi, to miałam świadomość, że patrzy na nas 38-milionowy kraj. Nie mogłam sobie pozwolić na żadną gafę. Wybryki nie były w moim stylu – dodała. 

Jolanta Kwaśniewska po dziś dzień dla wielu Polaków stanowi wzór do naśladowania. Nic dziwnego – inteligencji, dobrych manier, świetnego gustu i urody mogłaby jej pozazdrościć niejedna kobieta!

Te pary nigdy nie będą szczęśliwe 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jolanta kwaśniewska
instagram.com @lukaszjemiol

Jolanta Kwaśniewska od lat uznawana jest za jedną z najlepiej ubranych Polek. 

jolanta kwaśniewska
Facebook.com – Jolanta Kwaśniewska-Prezydentem POLSKI

Okazuje się, że funkcja Pierwszej Damy to nie tylko wystawne przyjęcia, ale też wielka odpowiedzialność. 

jolanta kwaśniewska
commons.wikimedia.org

Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat pełniła funkcję Pierwszej Damy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Płaca minimalna nie pasuje związkom. Jest apel do rządu
  2. Arystokratyczne pochodzenie Beaty Tyszkiewicz sprawiało jej kłopoty. Nie chciano jej przyjąć do szkoły
  3. Qczaj już po operacji. Uwielbiany trener personalny dodał niepokojące zdjęcie ze szpitala
  4. Marcin Meller zdradził powody swojego odejścia z „Dzień Dobry TVN”. Namówiła go Magda Mołek?
  5. Czekali z otwarciem prezentu ślubnego aż 9 lat. Gdy zobaczyli zawartość popłakali się ze szczęścia
  6. Nie uwierzycie, jak mieszka Michał Szpak. 9 zdjęcie zwaliło nas z nóg

źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułRzęsy, które nie powinny powstać. Najgorsze prace pseudostylistek [Galeria]
Następny artykułJedno zdjęcie podzieliło internatów. Co na nim widać? Prawda powala na kolana