Kamil Stoch jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci polskiego sportu. Skoczek niewiele mówi o swoim życiu prywatnym, ale z tego, co wiadomo, wyłania się bardzo jasny obraz jego życia. Jak ono wygląda?

Co jest najważniejsze dla polskiego sportowca? Ile ma lat i jak wygląda jego codzienność?

Kamil Stoch – ile ma lat?

Kamil Stoch urodził się w w Zakopanem 25 maja 1987 roku, co oznacza, że w tym roku skończy 34 lata. Dla sportowca jest to już niemłody wiek, ale mamy pewność, że do nadchodzących igrzysk olimpijskich skoczek nie zakończy kariery. 

Spośród całej kadry A, starszy jest od niego jedynie Piotr Żyła. Choć rocznikowo świętują te same urodziny, to świeżo upieczony mistrz świata dobił już do 34 lat. 

Rodzina Kamila Stocha

Stoch ożenił się ze swoją żoną, Ewą Bilan, 7 sierpnia 2010 roku. Przyrzekali sobie wieczną miłość w kościele Ojców Paulinów w Bachledówce. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Poznali się na zawodach Pucharu Świata w Planicy, gdzie Ewa pracowała jako fotoreporterka, a Stoch brał udział w konkursie. 

Ewa opowiedziała o oświadczynach Stocha, które okazały się na swój sposób romantyczne. Skoczek wyciągnął pierścionek w Planicy, w tym samym miejscu, w którym oboje zobaczyli się po raz pierwszy. 

– Wszędzie było wtedy błoto, roztopiony śnieg, a Kamil postanowił w tym wszystkim uklęknąć – komentowała. 

Aktualnie Bilan-Stoch jest menadżerką nie tylko swojego męża, ale również kilku innych jego kolegów z zespołu, m. in. Stefana Huli, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. 

Jak na razie Stochowie nie mają dzieci, ale skoczek planuje założenie rodziny. Rodzina jest dla niego najważniejsza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [eska.pl][dziendobry.tvn.pl]

Poprzedni artykułMatylda Damięcka zrobiła dla Piotra Żyły niesamowitą rzecz. Najlepiej ze wszystkich uczciła jego zwycięstwo
Następny artykułIle lat ma Piotr Żyła? Utalentowany skoczek przekroczył już trzydziestkę