Kapusta jak się okazuje, jest nie tylko świetnym przysmakiem. To niezwykłe warzywo napakowane jest leczniczymi składnikami, które pomogą nam na wiele bolesnych dolegliwości. Nasze babcie świetnie o tym wiedziały, my niestety zdajemy się coraz częściej zapominać o niezwykłych właściwościach tego, co dostajemy od natury.

Obecna w niezliczonych polskich potrawach kapusta jest nie tylko tania i smaczna. Ma ona również świetny wpływ na nasze zdrowie. Do jedzenia oraz w formie okładów, na pewno niejednokrotnie okaże się przydatna w codziennym życiu. 

Kapusta, nie tylko do jedzenia

Obolałe piersi

Problem, który znany jest każdej kobiecie. Szczególnie karmiącym mamom, ale nie tylko. Czy jest bardziej oczywisty sygnał zbliżającego się okresu? Okazuje się, że nie musimy ich znosić w milczeniu. Nasze babcie wierzyły, że włożenie do stanika liścia kapusty przyniesie szybką ulgę. 

Ból głowy

Kapusta zamiast leków przeciwbólowych — okłady z niej pewnie nigdy nie przyszłyby wam to do głowy, ale to rozwiązanie idealne dla tych z nas, którzy proszki z apteki wolą stosować dopiero jako ostateczność. 

Spuchnięte nogi

Cały dzień spędzony w pracy i na nogach skutkuje u ciebie spuchniętymi nieprzyjemnie stopami? I tutaj okłady z kapusty sprawdzą się doskonale. Najlepiej zastosować je po kąpieli w ciepłej wodzie. 

Pełna wartości odżywczych

Oczywiście, nie można zapominać, że kapustę najlepiej zjeść. Jest napakowana wartościami odżywczymi, chociaż często niedoceniana. Bardzo niskokaloryczna, ma w sobie mnóstwo witaminy C, B, A, E i K. Jej jedzenie pomaga na pozbycie się problemu odkładającej się w organizmie wody, odżywczo działa też na nasze włosy

Mnóstwo w niej również wapnia, magnezu, potasu, żelaza oraz kwasu foliowego. Powinna znaleźć się w naszej codziennej diecie. Jej jedzenie jest zalecane między innymi osobom, które zmagają się z anemią. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kapusta
unsplash.com

Kapusta ma wiele zdrowotnych właściwości.

kapusta
unsplash.com

Świetnie nadaje się zarówno do jedzenia, jak i do robienia z niej okładów. 

kapusta
fot. Mae Mu, unsplash.com

Jest pyszna i zdrowa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep w Niemczech wpadł na oburzający pomysł. Interweniowała polska ambasada w Berlinie
  2. Najbardziej złośliwe znaki zodiaku. Nie chcesz zaleźć im za skórę
  3. Tata za karę przejął Instagrama córki. Teraz jest bardziej popularny od niej
  4. Na świat przyszło pierwsze dziecko z współdzielonej ciąży. Płód był w dwóch łonach
  5. Wszyscy patrzyli tylko na prześwitującą kreację 29-letniej żony 69-letniego Apoloniusza Tajnera

źródła: twojenowinki.pl, poradnikzdrowie.pl

Poprzedni artykułDziewczyna była obiektem drwin. Lekarze amputowali jej nogę i przyszyli ją tyłem na przód
Następny artykułJak prać kaszmir? Poznaj 3 zasady, które pozwolą ci długo cieszyć się ulubionym swetrem
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego