Kobieta urodzona w 1986 roku nie żyje. Była najstarszą osobą na świecie, miała czworo dzieci, 10 wnucząt, 13 prawnucząt i dwoje praprawnucząt. Informację o jej śmierci podała rosyjska agencja TASS. Staruszka niemal do ostatniej chwili była w dobrej formie i bez problemu rozpoznawała wszystkich swoich bliskich.

Tanzilia Bisembejewa mieszkała w niewielkiej miejscowości, gdzie wszyscy dobrze ją znali. Sąsiedzi zaznaczają, że zawsze była miłą i uprzejmą osobą. W ostatnim czasie sporo czasu spędzała w łóżku, ale według rodziny była świadoma. Po jej śmierci w domu zjawił się tłum.

Najstarsza kobieta na świecie nie żyje

Tanzilia Bisembejewa urodziła się 14 marca 1896 roku, z pochodzenia była Kazaszką, mieszkała w małej, rosyjskiej wiosce Isłamgaza. Przyszła na świat w drugim roku panowania ostatniego cara Rosji, Mikołaja II. Przez całe życie zajmowała się domem, pracowała w sadzie i polu.

Przybyła cała wioska, by oddać jej należny szacunek. Nasza stulatka była kochana w okolicy – powiedział TASS Nurgali Baitemirov, członek władz rejonu krasnojarskiego w obwodzie astrachańskim.

kobieta
fot. screen YouTube 24H News

Po śmierci kobiety wszyscy sąsiedzi przyszli do jej domu, aby oddać hołd. Zapamiętają ją jako sympatyczną, pozytywną  i otwartą osobę. Utrzymywała też stały kontakt z całą swoją rodziną i miała duże poczucie humoru.

Tanzilia Bisembejewa nie żyje

Tanzilia Bisembejewa jest jedną z trzech najstarszych osób świata, które odeszły w tym roku. W styczniu zmarł 113-letni Japończyk Masazo Nonaka. Był najstarszym mężczyzną i trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Jego miejsce zajął urodzony w Szczecinie Niemiec Gustav Gerneth, który odszedł kilka dni temu.

kobieta
fot, screen YouTube 24H News

Na razie nie ma żadnych informacji na temat pogrzebu najstarszej kobiety świata, ale z pewnością pojawi się na nim wiele osób. Tanzilia Bisembejewa cieszyła się dużym szacunkiem w okolicy, ale była też znana na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie zobaczymy już Ryanaira w Polsce. Odważny krok firmy
  2. Monika Zamachowska skomentowała zwolnienie z TVP. Mocne oświadczenie gwiazdy
  3. Okropne informacje o dzieciństwie dzieci Magdy Gessler. Jej syn wyznał wszystko
  4. Jak wygląda grób Anny Przybylskiej? Widok wywołuje wzruszenie
  5. Mąż Anny Dymnej zmarł tragicznie 40 lat temu. Właśnie ważne materiały ujrzały światło dzienne
  6. Koszmar 80-letniego męża Doroty Segdy. Gwiazda polskich seriali zdruzgotana, straszne
Poprzedni artykułBeagle to żywe testery papierosów. Umierają w barbarzyńskich warunkach RELACJA
Następny artykułJak wyglądać jak gwiazda wielkiego ekranu? Hollywoodzkie loki krok po kroku
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.