Kogel-Mogel to klasyk wśród hitów polskiego kina. Ludzie z radością wspominają losy rodziny Wolańskich i ich znajomych. Całkiem niedawno powstała trzecia część hitowej produkcji, czwarta właśnie się kręci. Jednak nowe części utrzymane są w całkowicie innym stylu. Wielu ludzi zastanawia się, co słychać u Piotrusia, filmowego syna Państwa Wolańskich. Dzisiaj ciężko uwierzyć jak potoczyły się jego losy. Maciej Koterski, który odgrywał jego rolę, zupełnie zrezygnował z aktorstwa. 

Marian no zrób coś!, To dziecko chciało mnie zabić!, Inaczej pójdziesz do przedszkola i znowu będą Cię przywiązywać do kaloryfera! – To tylko część cytatów z popularnej serii filmów Kogel-Mogel. Szczególną uwagę należy zwrócić na ostatni przytoczony. Skierowany był on do małego bohatera filmów, Piotrusia. Zastanawiacie się co dzisiaj u niego słychać?

Kogel-Mogel Piotruś

Losy Państwa Wolańskich swojego czasu były jednym z najpopularniejszych tematów omawianych przez fanów polskiego kina. Dzieło reżysera Romana Załuskiego pojawiło się na ekranach w roku 1988 i zapoczątkowało nową serię filmów pt. Kogel-Mogel.

Wstępnie miały one pojawiać się regularnie, jednak od momentu premiery drugiej części w 1989 roku zdecydowano o zaprzestaniu produkcji. Dopiero 30 lat później reżyser Kordian Piwowarski postanowił stworzyć trzecią część popularnego filmu.

Od momentu pojawienia się pierwszej części, niezmiennie za scenariusz odpowiada popularna polska scenarzystka Ilona Łepkowska, która odpowiedzialna jest m.in. za scenariusz dłuższej części serialu M jak Miłość.

Do dzisiaj ludzie zastanawiają się, co słychać u aktorów polskiej trylogii filmowej. Jedną z takich postaci jest syn Państwa Wolańskich, Piotruś.

Co słychać u Piotrusia z filmu Kogel-Mogel?

Wielu widzów żyło w przekonaniu, że w rolę małego Piotrusia wcielał się Michał Koterski, syn znanego reżysera Marka Koterskiego. Prawda jest całkowicie inna.

W rolę Piotrusia nie wcielał się Michał, a Maciej Koterski, czyli jak podaje se.pl, kuzyn popularnego Miśka. 

Portal podaje, że Maciej mieszka w Wielkiej Brytanii i nie ma żadnych doświadczeń filmowych, z wyjątkiem roli w Koglu-Moglu. Nie udziela się także medialnie i nie ma nic wspólnego z show-biznesem.

– Podobno mieszka poza Polską. I nie jest aktorem, nie ma żadnych filmowych doświadczeń poza dziecięcą rolą Piotrusia. Wszyscy uważali, że jest to Michał Koterski, a to nie był on. A tak w ogóle nie uważam, jak niektórzy, że był genialnym dziecięcym aktorem. Wycie i dźganiem nożem misia to było dość łatwe zadanie – zdradziła w Tygodniku Solidarność Ilona Łepkowska, autorka scenariusza.

Dodatkowo portal se.pl podaje, że mężczyzna związany z jest piękną Eweliną. Nie chce też wypowiadać się do mediów. 

Zobacz zdjęcie:

Kogel Mogel
fot. kadr z filmu „Kogel-Mogel”

Od premiery filmu Kogel-Mogel minęło już ponad 30 lat.

kogel-mogel
for. kadr z filmu kogel-mogel

Widzowie uwielbiali niesfornego Piotrusia.

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

 

Poprzedni artykułPanna młoda się wściekła. Wszystko w momencie, w którym usłyszała prośbę teściowej
Następny artykułPoruszające sceny na pogrzebie Marka ze ,,Złomowiska PL”. Zdjęcia z cmentarza rozbijają serce na kawałki
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl