Kot może być naprawdę prawdziwym przyjacielem człowieka. Orao nie tylko uwielbia spędzać czas na zabawie ze swoją małą właścicielką. Przede wszystkim czuje się za nią odpowiedzialny i nie pozwoli, aby stała jej się nawet najmniejsza krzywda! Stanął w jej obronie i sam zaryzykował swoje życie.

Od czasu do czasu możemy napotkać informację w mediach, że kot uratował komuś życie. Jak okazuje się to naprawdę niepozorne zwierzęta. Orao zasługuje jednak na szczególne wyróżnienie. To, co zrobił ten kot budzi ogromny podziw. Zdecydowanie zasługuje na miano prawdziwego bohatera!

Ten kot to prawdziwy przyjaciel

Przypadek Orao i jego malutkiej przyjaciółki Jaiden Peterson jest naprawdę wyjątkowy. Ten kot wychowywał się z rodziną dziewczynki, w domu w amerykańskim Orlando, odkąd tylko przyszedł na świat. Już jako mały kociak swoim zachowaniem bardziej przypominał psa niż kota. Przede wszystkim wyróżniał się ogromną troską o 10-letną Jaiden.

Jego właściciele wiedzą, że mruczek czuje się za dziewczynkę odpowiedzialny i zawsze z bacznością czuwa przy niej podczas spacerów, a także zabawy. Nikt jednak nie sądził, że ten kot gotowy jest do takich poświęceń, aby jego właścicielce nie stała się żadna krzywda.

kot
unsplash.com

Pewnego dnia dziewczynka wyszła pobawić się na podwórko z rówieśnikami. Oczywiście zabrała ze sobą swojego futrzanego przyjaciela, który uwielbiał spędzać z nią czas. W pewnym momencie z zarośli, przy których bawiły się dzieci wyskoczył ogromny grzechotnik. Zachowanie kota w tej sytuacji zaskoczyło wszystkich. Nie zastanawiając się długo, ruszył na ratunek. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Gdyby nie Orao, ta historia zakończyłaby się fatalnie

Dzieci na widok jadowitego węża zaczęły krzyczeć z przerażenia. Nie wiedziały co mają zrobić w takiej sytuacji. Orao tak szybko, jak tylko potrafił wskoczył między grupę, a grzechotnika. Pod wpływem impulsu osłonił grupę przerażonych dzieci swoim ciałem przed niebezpieczeństwem. Grzechotnik niestety nie pozostał w tej sytuacji dłużny i ukąsił Orao, a następnie uciekł. 

kot
Facebook Cindy Anderson

Ta historia mogła skończyć tragicznie, zarówno dla bawiących się dzieci, jak i kota. W wyniku tej sytuacji Orao został ranny w łapkę, która bardzo mocno spuchła. Jaiden nie mogła uwierzyć w to co się stało i miała nadzieję, że jej przyjacielowi nie stanie się nic złego. Na szczęście mieli oni wiele szczęścia. Dzięki szybkiej interwencji weterynarza, kot bardzo szybko wyzdrowiał i ma się dobrze!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

kot
Facebook Cindy Anderson

Cindy i Orao już na zawsze pozostaną najlepszymi przyjaciółmi. 

kot
Facebook Cindy Anderson

Kot został ranny w walce z grzechotnikiem, na szczęście nic poważnego mu się nie stało. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bezdomny szczeniak został przewieziony do weterynarza. Wtedy okazało się, że nie jest zwykłym czworonogiem
  2. Pitbull zaczął się dziwnie zachowywać w nocy. Właściciel włączył kamerę równo o 5
  3. Psu zepsuła się ulubiona zabawka. Jego mina mówi więcej niż tysiąc słów
  4. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zaniepokojony zabrał go do weterynarza. Prawda okazała się najgorsza z możliwych

źródło: szokuje.pl

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.