Królowa Elżbieta postanowiła, że od tej pory żadne wykonanie dla niej ubranie nie będzie miało sobie elementów z naturalnego futra. Pałac Buckingham potwierdził ostatnio te pogłoski, cyrkulujące w mediach już od pewnego czasu. Jej postępowanie chwalą przedstawiciele organizacji zajmujących się obroną praw zwierząt.

Naturalne futra, szczególnie z norek, były niegdyś symbolem władzy i majętności. Dzisiaj, mało kto w taki sposób się na nie patrzy. W obecnych czasach wszelkie naturalne futra zdają się jedynie symbolem zacofania i okrucieństwa wobec zwierząt. Jak się zdaje, nawet królowa Elżbieta i jej doradcy doszli do takiego wniosku, jak wynika z niedawnego oświadczenia pałacu Buckingham.

Królowa Elżbieta rezygnuje z futer

Garderobiana królowej, Angela Kelly, zapowiedziała to w swojej książce Druga strona monety: Królowa, Garderobiana i Garderoba, gdzie napisała — Jeśli Jej Królewska Wysokość będzie miała zaplanowane oficjalne wystąpienia przy wyjątkowo niskiej temperaturze, od 2019 r. futra używane do tego, by zapewnić jej ciepło, będą sztuczne.

W tym tygodniu te informacje podane przez najbliższą współpracownicę kobiety oficjalnie potwierdził pałac Buckingham. Wszelkie futrzane elementy ubioru, jakie zostaną od tego momentu zaprojektowana dla królowej, będą wykonane ze sztucznych materiałów. 

królowa elżbieta
instagram.com/theroyalfamily

Elementy z futra pojawiają się na wielu strojach królowej.

Entuzjastycznie przyjęte nowiny

To oświadczenie zostało ciepło przyjęte przez wszystkich walczących o prawa zwierząt. Zajmujące się tym tematem organizacje zgadzają się, że na to już najwyższy czas. Społeczeństwo już jakiś czas temu dojrzało do przyjęcia do informacji jak okrutną praktyką się noszenie a szczególnie: produkowanie, nowych prawdziwych futer. 

Oczywiście to, że prawdziwe futro nie pojawi się na nowych ubraniach, jakie nosić będzie królowa Elżbieta, nie oznacza, że wszystkie stare futra zostaną wyrzucone. W rzeczywistości, takie postępowanie byłoby jeszcze mniej przyjazne środowisku. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

królowa elżbieta
instagram.com/theroyalfamily

Futra z norek były atrybutem monarchów.

królowa elżbieta
instagram.com/theroyalfamily

Królowa Elżbieta rezygnuje z naturalnych futer.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdy właściciel dostał kotka, dorosły brytyjski kot zareagował w niezwykły sposób i rozbawił cały internet
  2. Zdjęcia czarnych kotów przyprawiają o gęsią skórkę. Internauci twierdzą, że wyglądają jak z horroru
  3. Buldog tańczy przed siedzącą na wózku staruszką. Ma lepsze poczucie rytmu niż niejeden człowiek
  4. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródła: wysokieobcasy.pl

Poprzedni artykułZespół założony na szkolny apel stał się międzynarodową sensacją. Piosenki Filipinek śpiewali wszyscy
Następny artykułPolka uzależniła się od operacji plastycznych. Nie potrafi powiedzieć: ”stop”
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego