Kundelek nawet po wielu latach od śmierci swojego właściciela odmawia opuszczenia jego boku. Jego przykład najlepiej pokazuje, jak wiernymi kompanami są nasze psy. Nigdy nie znajdziemy towarzyszy tak wiernych i bezinteresownie nam oddanych jak one. Ten przykład to też dobre przypomnienie tego, że zwierzaki również przeżywają żałobę.

Czasami zdarza nam się zapominać o bardzo ważnej rzeczy. Chociaż zwierzęta nie wszystko doskonale rozumieją i może nam się wydawać, że nie przeżywają tak głęboko jak my, zwierzęta też mają emocje. Nasz pies, czy to rasowy, czy zwykły kundelek, będzie także czuł żałobę po naszym odejściu.

Kundelek nie chciał zostawić pana

Kiedy Miguel odszedł z tego świata i został pochowany w 2006 roku, jego rodzina po pogrzebie zorientowała się, że nie mogą nigdzie zlokalizować jego ukochanego psa. Szukali i szukali, że wydawało się, że kundelek o imieniu Capitan przepadł na dobre.

Po kilku dniach rodzina udała się na grób zmarłego, tam odkryli coś niezwykłego. Przy pomniku niedawno pochowanego mężczyzny czuwał nie kto inny jak jego ukochany pies. Okazało się, że zwierzę, pogrążone w tęsknocie za panem, nawet po jego śmierci chciało być blisko niego. Rodzina, martwiąc się, czy kundelek ma co jeść i czy jest bezpieczny, zabrała go do domu.

To już ponad dekada

Niestety, wysiłki rodziny były nadaremne. Czego by nie zrobili, pies nie chciał zostawać z nimi w domu. Każdej nocy, wierne zwierzę szło na cmentarz i kładło się przy grobie właściciela, gdzie zasypiało i spędzało całą noc.

W pewnym momencie wszyscy poddali się i przestali nawet próbować powstrzymać zwierzę. Chociaż każdemu łamie się serce, kiedy widzą, jak zwierzę cierpi nawet po tak długim czasie od śmierci właściciela, wszystkich wzrusza to, jak oddany panu jest kundelek.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kundelek
facebook.com/Paw.Justice.Campaign

Zwierzę przez ponad dekadę odwiedzało grób swojego pana.

kundelek
facebook.com/Paw.Justice.Campaign

Stróż cmentarza specjalnie dla Capitana przestał zamykać bramę.

suczka
unsplash.com

Psy tak samo jak my przeżywają żałobę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój pupil przykłada głowę do ściany? Natychmiast zabierz go do weterynarza
  2. Czy koty czują nasze emocje? Fakty i mity na temat mruczków
  3. Facet włożył palce do dziury, którą zauważył w ziemi. Pożałował swojej decyzji, nie przewidział tego, co się zaraz stanie
  4. Pies udawał martwego, żeby zostać dłużej na spacerze. Jego zachowanie rozkłada na łopatki
  5. 6 największych ras kotów na świecie. Numer 3 przebija wszelkie granice

źródła: jestpozytywnie.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego