Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Cmentarz

Cmentarz

Skandal na Kujawach
20.03.2024 07:21 Skandal na całe miasteczko! Para ma zakaz zbliżania się do grobów

Niewiarygodne, do czego doszło na terenie jednego z cmentarzy  województwie kujawsko-pomorskim. Policja zatrzymała parę, która dopuściła się karygodnego czynu. Do tej pory nie potrafią oni wytłumaczyć, dlaczego zachowali się w taki sposób.

Internautka zaskoczona cenami zniczy, fot. goszka/Pixabay
04.11.2023 15:05 Zobaczyła ceny zniczy i zbladła. Od razu chwyciła za telefon i zrobiła zdjęcia

Choć zwyczajowo to dzień Wszystkich Świętych kojarzy się ze wspominaniem zmarłych bliskich i odwiedzaniem cmentarzy, wiele osób robi to przez cały rok. Nie da się ukryć, że szalejąca inflacja sprawiła, że zakupy kosztują nas coraz, więcej, ale niektóre ceny zdają się aż nazbyt wygórowane. 

Jak kościół zapatruje się na kremację?, fot. Canva/Kzenon
02.11.2023 14:41 Kościół zabrał głos ws. kremacji. Zaskakujące słowa dla wielu, mają swoje stanowisko. Lepiej nie łamać zasad!

Kremacja jako sposób pochówku coraz bardziej zyskuje na popularności. Coraz częściej taką decyzję podejmują rodziny zmarłych, a także sami nieboszczycy wyrażają taką wolę przed śmiercią. Jak na taki pogrzeb zapatruje się kościół katolicki? 

Jak ubrać się na cmentarz
02.11.2023 09:42 “Można wpaść w pułapkę”. To dzieje się na polskich cmentarzach. Nowa moda może szokować

Święto Wszystkich Świętych oraz występujący zaraz po nim Dzień Zaduszny sprawiają, że wielu z nas wraca w rodzinne strony, aby odwiedzić groby naszych bliskich zmarłych. Od kilku lat panuje w Polsce moda na niecodzienne kreacje, jakie można spotkać w te dni na cmentarzu. Co na to ekspertka?

Skandaliczna moda podbija nekropolie w dniu Wszystkich Świętych, fot. Arkadiusz Ziółek/East News
31.10.2023 17:16 Zdziwisz się jutro na cmentarzu. Skandaliczna moda podbija nekropolie, Polacy oburzeni

Dzień Wszystkich Świętych jest bardzo ważny dla wielu Polaków – to święto związane z nostalgią i wspominaniem bliskich zmarłych. Ze względu na dzień wolny od pracy wiele osób decyduje się tego dnia odwiedzić groby bliskich zmarłych, przy których często spotykają się bliscy i członkowie rodziny, których nie widujemy przy innych okazjach. 

W ten sposób zniechęcisz złodzieja podczas Wszystkich Świętych, fot. Canva/Zbynek Pospisil, Getty Images
31.10.2023 07:41 Koniecznie postaw to na grobie na Wszystkich Świętych! Najlepsza metoda na złodziei cmentarnych

1 listopada przypada Wszystkich Świętych, kiedy zwyczajowo odwiedzamy groby naszych zmarłych bliskich. Zazwyczaj przed tym dniem udajemy się na cmentarze i przyozdabiamy miejsca spoczynku bliskich nam osób kwiatami i zniczami.

Jakie zmiany czekają cmentarze i branża pogrzebowa?, fot. Canva/CraigRJD, Getty Images Signature
27.10.2023 15:04 Będą ogromne zmiany na cmentarzach w całej Polsce? Wiemy, co planują zmienić

Już w czerwcu w życie miała wejść w życie ustawa o cmentarzach i chowaniu zmarłych, ale ostatecznie do tego nie doszło. W projekcie zostały poruszone takie aspekty jak baza danych o grobach, elektroniczna karta zgonu czy instytucja koronera. Ustawa nadal czeka jednak na przyjęcie przez Radę Ministrów.

Ten trik przyda się nie tylko na Wszystkich Świętych, fot. Canva/Getty Images
17.10.2023 17:39 Przed "Wszystkich Świętych" udaj się na cmentarz z cukrem lub miodem. Efekty przechodzą oczekiwania

Początek listopada jest ściśle związany ze świętem zmarłych, kiedy zwyczajowo idziemy odwiedzić groby naszych bliskich. Przygotowania do Wszystkich Świętych zwykle rozpoczynają się jednak nieco wcześniej, kiedy sprzątamy miejsca spoczynku i kupujemy znicze, kwiaty i wiązanki.  

Grabarz Robert
12.10.2023 14:37 Grabarz ujawnia, ile zarabia. Kwota zwala z nóg, takich liczb się nie spodziewaliśmy

Robert Grabarz prowadzi popularne konto na TikToku, gdzie śledzi go ponad 200 tysięcy obserwatorów. Mężczyzna parający się na co dzień nietypową profesją, chętnie dzieli się z ciekawymi internautami odpowiedziami na ich pytania dotyczące śmierci, a także zawodu grabarza.

cmentarz, grób, grabarz
28.09.2023 17:38 Grabarz musiał otworzyć trumnę 3 miesiące po pogrzebie. Nie mógł uwierzyć własnym oczom

Tematy związane ze śmiercią w wielu ludziach budzą strach, ale również ciekawość. To właśnie dlatego grabarz z TikToka cieszy się tak dużą popularnością. Fani w komentarzach zadają mu pytania, a on zawsze stara się udzielić na nie wyczerpującą odpowiedź, którą dodatkowo ubarwia o historie ze swojej pracy. Mężczyzna właśnie opowiedział, jak wyglądało otworzenie trumny, która 3 miesiące wcześniej została złożona w grobie. Szokujące, czego doświadczył!

Skandal na polskim cmentarzu
31.08.2023 14:18 SKANDAL na polskim cmentarzu. Ludzie oburzeni, do czego tam doszło, widać od razu z daleka!

Dopiero co media donosiły o zniszczeniach na cmentarzu w Dziwnowie, które okazały się efektem zorganizowanego w mieście pikniku wojskowego, a teraz kolejna nekropolia została zdemolowana. Tym razem na drugim końcu kraju, bo w Sosnowcu. Konkretnie chodzi o cmentarz znajdujący się przy ul. Zuzanny. 

cmentarz, mężczyzna w kajdankach
16.08.2023 17:16 Grabarz z Elbląga usłyszał zarzuty. Koszmarne, co w sądzie ujawnił świadek. "Obszukiwał kieszenie zmarłego"

W sądzie w Elblągu toczy się właśnie niecodzienna sprawa. Przed sądem stanął były pracownik zakładu pogrzebowego. Grabarz miał dopuścić się strasznego czynu na cmentarzu. Zostały mu postawione poważne zarzuty.

Pochował na cmentarzu ponad tysiąc osób
25.07.2023 14:10 Pracuje na cmentarzu, pochował 1700 ludzkich ciał. Jego słowa mrożą. "Najgorsze przeżycie paranormalne"

Grabarz to popularny tiktoker, który od wielu lat związany jest z branżą pogrzebową. Na swoim profilu w social mediach z chęcią opowiada o kulisach swojej pracy. Tym razem postanowił odpowiedzieć na pytanie, czy zdarzyło mu się być świadkiem jakichkolwiek zdarzeń paranormalnych.

Zniszczyli grób małego dziecka
25.07.2023 09:14 Zniszczyli grób maleńkiego dziecka. Łamiący napis na płycie mieli za nic. "Najgorszy z możliwych wandalizmów"

W sobotę rano w Łomży doszło do przerażającego odkrycia. Bliscy zmarłych pochowanych na okolicznym cmentarzu zobaczyli, że w nocy kilka grobów uległo wielkiej dewastacji. Wandale zniszczyli nawet nagrobek kilkumiesięcznego dziecka.

grabarz
06.07.2023 22:00 Grabarz ujawnił, co znalazł w grobie, który otworzył po 45 latach od pogrzebu. Szok

Dla wielu osób zawód grabarza kojarzy się nie tylko z przykrą powinnością, ale również niecodziennym zajęciem, które intryguje. Pewien mężczyzna, który trudni się na co dzień chowaniem zmarłych, odpowiada na pytania, którymi zasypują go internauci. Jedno z nich dotyczyło ekshumacji 45-letnieg grobu. Grabarz opowiedział o szokującym odkryciu.

cmentarz
12.06.2023 14:03 Poszła na grób męża i córki. Przeżyła wstrząs, cała rodzina w szoku. Skandal na cmentarzu w Dębnie

Wstrząsającego odkrycia dokonała pewna rodzina z Dębna. W trakcie odwiedzin na rodzinnym grobie okazało się, że w jego wnętrzu leży o jedno ciało za dużo. Pogrzeb kolejnego zmarłego zadział się kompletnie bez zgody rodziny, która opłaca to miejsce na cmentarzu.Sprawa zyskała już spory rozgłos i została także opowiedziana w ramach “Interwencji” na antenie Polsatu. Jak zostanie rozwiązana?

grób
26.04.2023 08:18 „Od razu zemdlała”. Szokujące sceny na polskim cmentarzu. Nie do wiary, co zrobili z ciałem zmarłego

Pewna rodzina z Tymowej przeszła w ostatnim czasie dwa koszmary. Pierwszym była śmierć głowy rodziny. Gdy wydawało się, że teraz przyjdzie już czas na spokojną żałobę i opłakiwanie ojca, stało się coś niewyobrażalnego. Wszystko zaczęło się od wizyty na cmentarzu.Syn zmarłego zauważył, że coś jest nie tak z grobem taty. To, co stało się później, przechodzi ludzkie pojęcie.