Piotr Machalica przez ponad 40 lat swojej pracy zawodowej zdążył nawiązać mnóstwo przyjaźni i współpracy z polskimi artystami. Wieść o śmierci aktora poruszyła całe środowisko artystyczne. Również Małgorzata Kożuchowska opublikowała zdjęcie z aktorem. Dlaczego? – pyta zasmucona aktorka: Dlaczego tak nagle, dlaczego już?

Piotr Machalica zmarł nagle, dziś w nocy. Wiadomo, że przebywał w warszawskim szpitalu MSWiA. Wiadomość o śmierci aktora rozniosła się nad samym ranem, budząc falę niedowierzania, smutku, wspomnień. 

Małgorzata Kożuchowska nie może pogodzić się ze śmiercią Piotra Machalicy

Małgorzata Kożuchowska umieściła na swoim profilu na Instagramie wzruszające zdjęcie. Piotr Machalica na fotografii obejmuje Kożuchowską i jej koleżankę po fachu, Olgę Bołądź. To jedno ze wspomnień aktorki z planu filmowego. 

Małgorzata Kożuchowska nie może uwierzyć w śmierć wspaniałego artysty. Wspomina go nie tylko jako aktora, ale także wspaniałego pieśniarza poezji śpiewanej:

 – Piotr Machalica. Dlaczego tak nagle…dlaczego już…? Będzie brakowało tego ciepła, tego głosu, tej wrażliwości. I kto tak pięknie będzie jeszcze śpiewał poezję Okudżawy, Młynarskiego, Osieckiej… – pyta smutno aktorka.

Gwiazda miała przyjemność współpracować z Piotrem Machalicą, przy wielu filmach i spektaklach teatralnych. Jedną z ostatnich ich produkcji był film Kochaj, komedia romantyczna z 2016 roku.

Piotr Machalica we wspomnieniach przyjaciół

Aktor jest wspominany przez swoich przyjaciół czy współpracowników jako ktoś o niezwykłej wrażliwości. Artysta doskonały, bo z najlepszą umiejętnością rozumienia i adaptowania sztuki. 

Ostatnią swoją płytę Piotr Machalica poświęcił Wojciechowi Młynarskiemu. Lubił mówić, że bez twórczości Młynarskiego byłby niepełny, a już na pewno nie miałby takiej wrażliwości artystycznej. Agata Młynarska tak dziś wspomniała tę współpracę na swoim profilu na Instagramie:

 – Jeszcze słyszę głos Piotra w słuchawce, rozmawiamy o płycie z piosenkami Młynarskiego. Ciepło, serdecznie, wzruszająco mówi o tacie. Proponuje wybór swoich ulubionych piosenek. Mówi, że bez ojca jest marnie. Dlatego chce „zrobić” jego piosenki, lepiej mu z nimi. „Są potrzebne. Młynarza trzeba śpiewać.” To jego ostatnia płyta…  – wspomina dziennikarka.

Piotr był często scenicznym alter ego taty. W różnych spektaklach, na różnych scenach śpiewał jego piosenki. Miał wrażliwość, inteligencję, delikatność, poczucie humoru i co bardzo ważne, skromność i autorytet. W piosenkach taty stworzył kreacje – Brel, Wysocki, Brassens, Okudżawa  – dodaje. 

Piotr Machalica miał 65 lat. Osierocił dwoje dzieci. Zostawił także swoją ukochaną żonę, Aleksandrę. 

Zobacz zdjęcia:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Małgorzata Kożuchowska, jak wszyscy nie może pogodzić się ze stratą przyjaciela.

Piotr Machalica
fot. TRICOLORS/East News

Piotr Machalica zmarł dziś w nocy, w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Piotr machalica
fot. Sławek, wikipedia.org, CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Aktor miał 65 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: instagram.com

 

 

Poprzedni artykułArtur Barciś przerwał rozmowę z TVN, próbował nie wybuchnąć płaczem. Wyszeptał: „Nie mam sił, proszę mi wybaczyć”
Następny artykuł280 tys. rodziców nie płaci alimentów. Uważasz, że powinni ponosić większe konsekwencje?
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl