Adam Małysz i Kamil Stoch to dwójka słynnych polskich skoczków narciarskich. Obaj mają na swoim koncie niezliczone nagrody i wyróżnienia w najważniejszych zawodach w swojej branży. Tym razem przyszło im pożegnać prawdziwą legendę i ich byłego rywala, a ich słowa wzruszają.

Gregor Schlierenzauer jest filarem i niekwestionowaną gwiazdą świata skoków narciarskich. To rekordzista pod względem liczby zwycięstw w konkursie Pucharu Świata.

Wygrał 53 konkursy, co daje mu pierwsze miejsce w klasyfikacji wszech czasów, a to nie jedyny jego sukces sportowy. Niestety, zupełnie niespodziewanie ogłosił on zakończenie swojej kariery sportowej.

Małysz i Stoch żegnają Gregora Schlierenzauera

Zarówno Kamil Stoch, jak i Małysz nieraz rywalizowali z Gregorem na zawodach sportowych. Trzeba przyznać, że Schlierenzauer przez całą swoją karierę był nie tylko szanowany, ale i lubiany przez swoich konkurentów.

Nic dziwnego, że posty pożegnalne Stocha i Małysza, opublikowane na Instagramie, nasycone są takim wzruszeniem.

Kamil Stoch przyznał, że sam nie wie, co ma napisać w tej sytuacji. Życzył sportowcowi wszystkiego dobrego na nowej drodze. Dodał też:

– Cieszę się, że mogłem być częścią historii, którą napisałeś. Niech ta nowa będzie równie pasjonująca. Powodzenia Gregor!

Małysz stwierdził za to, że będzie mu brakowało występów Schlierenzauera w zawodach. Życzył mu też spełnienia marzeń i powodzenia w realizacji następnych celów życiowych.

Post Kamila Stocha, przedstawiający skoczka razem z Gregorem Schlierenzauerem na podium:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Małysz rywalizował ze Schlierenzauerem w czasach jego największej świetności:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Grażyna Kohut nie żyje