Mama była dla Marty Kaczyńskiej bardzo ważna. Tak, jak większość kobiet z mamą łączyła ją szczególna więź. Pomimo tego, że od jej tragicznego odejścia minęło już 9 lat to prawniczka co roku tego samego dnia publikuje zdjęcie swojej mamy. Dlaczego ta data jest dla niej tak szczególna?

Marta Kaczyńska co roku 29 sierpnia publikuje zdjęcie z młodości swojej mamy, których nie podpisuje. Kobieta pamięta o rodzicach i pomimo tego, że od ich śmierci mija już 9 lat, 39-latka wspomina mamę i tatę poprzez udostępnianie ich zdjęć w mediach społecznościowych. Jedna data jest dla niej szczególnie ważna. 

Marta Kaczyńska: mama była dla niej bardzo ważna

Mama Marty Kaczyńskiej, Maria była pierwszą damą w latach 2005-2010, żoną Lecha Kaczyńskiego. Z wykształcenia była ekonomistką. Po studiach pracowała w Instytucie Morskim w Gdańsku, gdzie przeprowadzała badania perspektyw rozwoju rynków frachtowych na Dalekim Wschodzie.

Przyszłego męża poznała właśnie w tym instytucie, ona pracowała naukowo, on studiował. Dwa lata później wzięli ślub, a później na świat przyszła ich jedyna córka – Marta. 

Była uwielbiana jako pierwsza dama. Wspierała wiele działalności charytatywnych. Podpisała się również pod apelem kobiet do parlamentarzystów o niewprowadzanie zmian w zapisie dotyczącym ochrony życia. Wywołało wiele negatywnych komentarzy ze strony katolików. 

Marta Kaczyńska była z mamą bardzo blisko i była dla niej autorytetem. Dlatego co roku 29 sierpnia, w dniu urodzin swojej mamy, publikuje jej zdjęcie z młodości na swoim prywatnym facebooku. Dzisiaj Maria Kaczyńska miałaby 77 lat. 

Jak zmarła Maria Kaczyńska?

Maria Kaczyńska zginęła wraz ze swoim mężem 10 kwietnia 2010 roku w wypadku samolotowym w Smoleńsku. Razem z parą prezydencką na pokładzie było 96 osób. 

Tragiczny wypadek wstrząsnął całą Polską. Przedstawiciele naszego kraju byli w drodze na obchody rocznicy wydarzeń w Katyniu. Niestety nikt, kto był na pokładzie nie przeżył rozbicia samolotu. 

Rodziny ofiar wypadku w Smoleńsku, pomimo tego, że od tragicznych wydarzeń minęło już 9 lat nadal nie mogą pogodzić ze stratą i traumą po tragicznych wydarzeniach. Sprawa była bardzo medialna, co nie ułatwiało sprawy rodzinom. 

Wśród ofiar była para prezydencka – mama i tata Marty Kaczyńskiej, Maria i Lech Kaczyńscy.

Zobacz zdjęcia: 

mama
wikipedia.org

Rodzice Marty Kaczyńskiej – Maria i Lech Kaczyńscy. 

maria kaczyńska: wykształcenie
fot. kadr z filmu „Dama”

Maria Kaczyńska była bardzo lubianą pierwszą damą. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Beata i Majka nie chciały wychodzić z domu przez problemy z cerą. Teraz każda z nich bryluje w towarzystwie. ich sposób na idealną cerę zawstydził dermatologów
  2. McDonald’s z ogromnym logo w Łazienkach. Sprawa wywołuje wielką burzę
  3. Anna Kalczyńska wzruszająco o Piotrze Woźniak-Staraku. Opowiedziała niesamowitą historię
  4. Pamiętacie serial „Zatoka serc”? Aktorzy tej kultowej produkcji ginęli w tajemniczych okolicznościach
  5. Znamy pierwszych uczestników „Ameryka Express”! Kto weźmie udział w wyścigu?
  6. W głowie się nie mieści! Mężczyzna nagle z wielkim impetem kopnął bezbronnego psa (WIDEO)
  7. Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości

źródło: wikipedia.org, se.pl

Poprzedni artykułJak ubrać się elegancko do szkoły? Postaw na dodatki
Następny artykułDanuta Wałęsa zdradziła, co naprawdę myśli o Agacie Dudzie. Jej słowa przejdą do historii
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Studentka polonistyki marząca o dostaniu się na filmówkę. Matka chomika imieniem Racuch i 13 roślin. W wolnych chwilach lubi jeść makaron oglądając chińskie bajki. Zafascynowana kinem japońskim i start-upami. W przyszłości chciałaby zbawić świat, ewentualnie stworzyć film, który zapamiętacie do końca życia. Do Lelum trafiła z pasji i potrzeby pisania.