Maria Koterbska mimo wieku i choroby kręgosłupa opiekuje się chorym mężem. Ukochany artystki jest przykuty do łóżka. Mimo że piosenkarka sama ma wiele kłopotów ze zdrowiem, dzielnie się nim zajmuje. Udaję, że mam siłę – zwierza się.

Maria Koterbska to artystka, która swoimi przebojami na zawsze zapisała się na kartach historii polskiej muzyki. To ona śpiewała przed laty takie hity jak Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce czy Brzydula i rudzielec. Mimo podeszłego wieku i problemów z kręgosłupem Maria Koterbska dzielnie opiekuje się swoim chorym mężem. W końcu są razem już prawie 70 lat!

Kim jest Maria Koterbska?

Urodziła się 13 lipca 1924 roku w Bielsku i od najmłodszych lat otoczona była muzyką. Dzięki muzykalnym rodzicom, którzy prężnie działali w Towarzystwie Teatru Polskiego, Maria Koterbska w wieku 21 lat znalazła się w obsadzie spektaklu Krakowiacy i Górale w bielskim teatrze. Nie marzyła jednak o zostaniu piosenkarką – wolała zajmować się aktorstwem. Ostatecznie jednak zaczęła studiować zupełnie inny kierunek – farmację!

Choć udzielała się także artystycznie, nic nie zwiastowało tak spektakularnej kariery. Zadebiutowała, gdy miała jedynie 24 lata, w sylwestrową noc w katowickim Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego. Tam została zauważona i rozpoczęła się jej kariera!

Maria Koterbska dziś

Artystka 13 lipca obchodziła swoje 95. urodziny. Bukiet kwiatów wręczył jej osobiście prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski. Artystka mimo podeszłego wieku dzielnie opiekuje się swoim chorym mężem, z którym jest już niemal 70 lat. Kim jest mąż Marii Koterbskiej? To Jan Frankl, którego poznała w czasie II Wojny Światowej na potańcówce. Kilka lat temu ukochany piosenkarki ucierpiał w wyniku udaru i przestał chodzić a ona mimo własnych problemów ze zdrowiem opiekuje się mężem.

– Mąż jest po udarze, a ja… ja się trzymam – nie mam wyjścia. Normalnie sobie żyjemy, mąż jest bardzo chory, a ja się nim opiekuję. Na szczęście możemy liczyć na najbliższych, nie zapominają o nas – opowiadała kilka lat temu Maria Koterbska Super Expressowi.

Sama zmaga się z poważnymi problemami z kręgosłupem i przyznaje, że od jakiegoś czasu nie wychodzi z domu. Rodzina i przyjaciele pomagają jej w zrobieniu zakupów czy wizycie u lekarza. Od lat mieszka z mężem w ukochanym Bielsku-Białej w kamienicy wybudowanej przez jej dziadka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maria koterbska
youtube.com ajgieTVretro

Maria Koterbska jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki.

maria koterbska
youtube.com mjuzik PL

Dziś ma już 95 lat i mieszka z ukochanym, schorowanym mężem.

maria koterbska
instagram.com/jaroslaw.klimaszewski

Mimo wieku i ciężkiego stanu zdrowia, artystka opiekuje się swoim mężem, o którym mówi, że jest prawdziwym aniołem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Papuga wychowała się z psami i zachowuje się jak jeden z nich. Potrafi nawet szczekać
  2. Agnieszka Kotulanka w młodości. Aktorka była piękna i miała u stóp cały świat
  3. Żona Jurka Owsiaka wyjawiła, kto miał zastąpić go w WOŚP. Jej słowa są niezwykle poruszające
  4. Daniel Martyniuk się rozwodzi, koniec rodzinnej sielanki. „Fu** off z taką dziewczyną!”
  5. Młodzi chłopcy nie mają wstydu. Składają Roksanie Węgiel onieśmielające propozycje