Maria Koterbska mimo wieku i choroby kręgosłupa opiekuje się chorym mężem. Ukochany artystki jest przykuty do łóżka. Mimo że piosenkarka sama ma wiele kłopotów ze zdrowiem, dzielnie się nim zajmuje. Udaję, że mam siłę – zwierza się.

Maria Koterbska to artystka, która swoimi przebojami na zawsze zapisała się na kartach historii polskiej muzyki. To ona śpiewała przed laty takie hity jak Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce czy Brzydula i rudzielec. Mimo podeszłego wieku i problemów z kręgosłupem Maria Koterbska dzielnie opiekuje się swoim chorym mężem. W końcu są razem już prawie 70 lat!

Kim jest Maria Koterbska?

Urodziła się 13 lipca 1924 roku w Bielsku i od najmłodszych lat otoczona była muzyką. Dzięki muzykalnym rodzicom, którzy prężnie działali w Towarzystwie Teatru Polskiego, Maria Koterbska w wieku 21 lat znalazła się w obsadzie spektaklu Krakowiacy i Górale w bielskim teatrze. Nie marzyła jednak o zostaniu piosenkarką – wolała zajmować się aktorstwem. Ostatecznie jednak zaczęła studiować zupełnie inny kierunek – farmację!

Choć udzielała się także artystycznie, nic nie zwiastowało tak spektakularnej kariery. Zadebiutowała, gdy miała jedynie 24 lata, w sylwestrową noc w katowickim Teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego. Tam została zauważona i rozpoczęła się jej kariera!

Maria Koterbska dziś

Artystka 13 lipca obchodziła swoje 95. urodziny. Bukiet kwiatów wręczył jej osobiście prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski. Artystka mimo podeszłego wieku dzielnie opiekuje się swoim chorym mężem, z którym jest już niemal 70 lat. Kim jest mąż Marii Koterbskiej? To Jan Frankl, którego poznała w czasie II Wojny Światowej na potańcówce. Kilka lat temu ukochany piosenkarki ucierpiał w wyniku udaru i przestał chodzić a ona mimo własnych problemów ze zdrowiem opiekuje się mężem.

– Mąż jest po udarze, a ja… ja się trzymam – nie mam wyjścia. Normalnie sobie żyjemy, mąż jest bardzo chory, a ja się nim opiekuję. Na szczęście możemy liczyć na najbliższych, nie zapominają o nas – opowiadała kilka lat temu Maria Koterbska Super Expressowi.

Sama zmaga się z poważnymi problemami z kręgosłupem i przyznaje, że od jakiegoś czasu nie wychodzi z domu. Rodzina i przyjaciele pomagają jej w zrobieniu zakupów czy wizycie u lekarza. Od lat mieszka z mężem w ukochanym Bielsku-Białej w kamienicy wybudowanej przez jej dziadka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maria koterbska
youtube.com ajgieTVretro

Maria Koterbska jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki.

maria koterbska
youtube.com mjuzik PL

Dziś ma już 95 lat i mieszka z ukochanym, schorowanym mężem.

maria koterbska
instagram.com/jaroslaw.klimaszewski

Mimo wieku i ciężkiego stanu zdrowia, artystka opiekuje się swoim mężem, o którym mówi, że jest prawdziwym aniołem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Papuga wychowała się z psami i zachowuje się jak jeden z nich. Potrafi nawet szczekać
  2. Agnieszka Kotulanka w młodości. Aktorka była piękna i miała u stóp cały świat
  3. Żona Jurka Owsiaka wyjawiła, kto miał zastąpić go w WOŚP. Jej słowa są niezwykle poruszające
  4. Daniel Martyniuk się rozwodzi, koniec rodzinnej sielanki. „Fu** off z taką dziewczyną!”
  5. Młodzi chłopcy nie mają wstydu. Składają Roksanie Węgiel onieśmielające propozycje

 

Poprzedni artykułTede schudł aż 35 kg. Spektakularna metamorfoza rapera
Następny artykułPieczenie ciasta redukuje stres! Naukowcy udowodnili, że dokładnie tak, jak medytacja
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.