Żona Jurka Owsiaka wyjawiła, kto miał zająć jego miejsce w WOŚP, po feralnym zdarzeniu, jakie miało miejsce w Gdańsku. Bezpodstawne zarzuty i mowa nienawiści, jakie skumulowały się wokół jego osoby, sprawiły, że ten zdecydował się zrezygnować z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego żona zdradziła, kto miał go zastąpić. Jej słowa są niezwykle poruszające. 

Początek tego roku zaczął się smutno, szczególnie dla rodziny prezydenta Gdańska, który został zamordowany na scenie podczas finału WOŚP. Na Jurka Owsiaka wylała się lawina hejtu, która skłoniła go do odejścia z fundacji, jednak finalnie pozostał on na stanowisku prezesa. Żona Jurka Owsiaka opowiedziała, kto planowo miał zająć jego miejsce.

Żona Jurka Owsiaka o odejściu męża z WOŚP

Wiadomość o tym, że Jurek Owsiak ma odejść z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wzbudziła wiele emocji wśród Polaków, którzy nie wyobrażali sobie, aby ktoś inny był twarzą fundacji, która od ponad 25 lat corocznie zbiera miliony złotych, pomagając tym samym chorym. To właśnie żona Jurka Owsiaka: Lidia Niedźwiecka-Owsiak namówiła go do tego, aby pozostał w fundacji, nie zaprzepaszczając tym samym wielu lat ciężkiej pracy. W rozmowie z Wysokimi Obcasami opowiedziała o emocjach, jakie towarzyszyły jej w tych trudnych dniach, a także o tym, kto miał go zastąpić. 

– Nie, chociaż Jurek mnie nie uprzedził, co powie podczas konferencji. Emocje były tak silne, że zdecydowałam, że dowiem się ze wszystkimi. Zapewnił, że fundacja będzie dalej pracować, ale Polacy odebrali sprawę jednoznacznie: nie będzie Jurka, nie będzie fundacji – powiedziała na łamach Wysokich Obcasów.

Kto miałby zastąpić Jurka Owsiaka na jego stanowisku? Okazuje się, że Owsiak chciał, aby to jego żona z zarządem poprowadziła dalej WOŚP.

– Ja i zarząd. Ale liczyłabym na pomoc Jurka. Gdyby powiedział: „Prowadź fundację samą”, usłyszałby ode mnie: „Nie”.(…) Siła jest w nas. W tym, że robimy to wspólnie- dodała żona Jurka Owsiaka. 

Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Z Jurkiem Owsiakiem tworzą zgrane małżeństwo od ponad 40 lat. Jak Jurek Owsiak poznał swoją żonę? Para poznała się jeszcze w liceum, ale już wtedy wiedział, że spotkał tą jedyną. Lidia Nieździecka-Owsiak stroni od mediów i chroni swoją prywatność. Czym się zajmuje żona Jurka Owsiaka? Od samego początku WOŚP-u trwa u boku męża, a także jest członkinią zarządu fundacji. Pełni również funkcję dyrektora medycznego, usprawnia działania fundacji, a także utrzymuje stały kontakt z oddziałami szpitalnymi, którym pomogła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Lidia Niedźwiecka-Owsiak prężnie działa w fundacji, jednak nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez Jurka Owsiaka. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Żona Jurka Owsiaka
Facebook.com/ Jurek Owsiak

Jurek Owsiak od ponad 40 lat jest związany z Lidią Niedźwiecką-Owsiak.

żona jurka owsiaka
screen player.pl

Lidia Nieździecka-Owsiak również pracuje w WOŚP.

Żona Jurka Owsiaka
instagram.com@fundacjawosp

Właśnie żona namówiła go do powrotu do WOŚP. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rodzina Królewska ukrywała go przed mediami. Oto najprzystojniejszy arystokrata rodu, poznajcie Alexandra
  2. Jak się ubrać na wesele XXL? Najmodniejsze fasony, które pokochasz
  3. Pies orientuje się, że jest w drodze do weterynarza. Jego reakcja bawi do łez
  4. Iwona Pavlović została babcią! Gwiazda pokazała wnuka – trzy miesiące spędził w inkubatorze
  5. Media właśnie podały, że Elżbieta Jaworowicz miała romans z Polakiem, którego znają niemal wszyscy

źródło: jastrzabpost.pl