Matka nazwała swoją córeczkę, tak samo, jak nazywa się jedna z najpopularniejszych sieciówek na świecie. Tym samym zgotowała swojej pociesze prawdziwe piekło. W szkole jest szykanowana i wyśmiewana. Nie po raz pierwszy okazało się, że przesadna oryginalność, niestety nie popłaca.

Nadawanie dzieciom imienia jest bez wątpienia niezwykle ważnym momentem w życiu każdego rodzica. Chcąc, aby ich dziecko wyróżniało się z tłumu, niekiedy wpadają na bardzo odważne pomysły. Często, ich skutki dzieci odczuwają przez całe swoje życie.

Matka dała naprawdę nietypowe imię dla córki

Kobieta postanowiła, że swoją córeczkę nazwie… Zara. Czyli dokładnie tak samo, jak się popularny sklep z odzieżą i dodatkami. Nie wiemy, czy wiecie, ale imię to jest bardzo popularne na Zachodzie. Niestety, nie ma raczej możliwości, aby stało się tak również w Polsce. Nasza mentalność jest bowiem zupełnie inna i w większości przypadków preferujemy to, co klasyczne.

Dla przykładu w Stanach coraz większą sławę zyskują takie imiona jak, np. Apple (jabłko), Peach (brzoskwinia) czy Blue (niebieski).

W efekcie dziecko jest wyśmiewane przez rówieśników

Zara w naszym kraju wiedzie naprawdę ciężkie życie. W szkole rówieśnicy śmieją się z niej i stale docinają. Co więcej, nie brakuje też docinek i nieprzychylnych uwag ze strony dorosłych osób!

– Gdzie nie pójdę, to słyszę głupie komentarze. „A skąd ta sukieneczka? Pewnie z Zary”. „Powinna mieć zniżkę na ciuchy”. „Dobrze, że nie Biedronka”. Naprawdę strasznie zabawne. Ludzie pokazują swoją ciemnotę i ranią niewinne dziecko – skarży się matka dziecka.

Dziewczynka ma dopiero 5 lat, a już niejednokrotnie zdarzało jej się płakać i szlochać z powodu drwin i obrzydliwych komentarzy, z którymi się spotyka.

Matka nie kryje oburzenia zaistniałą sytuacją!

Matka 5-letniej Zary jest wyraźnie zażenowana poziomem innych ludzi.

Wytłumaczyłam córce, że nie ma się czego wstydzić. To tym ograniczonym ludziom powinno być wstyd. Trochę wielkiego świata i od razu się gubią – powiedziała.

Na dłuższą metę, dla dziecka opinie ludzi, stały się na tyle krzywdzące, że poprosiła swoją mamę, aby przy obcych, zwracała się do niej… Zosia.

To niesamowicie przykre, że na pozór tak błahe powody, jak imię czy nazwisko potrafią rujnować dziecku życie, już od najmłodszych lat.

A wy co sądzicie o tym imieniu? Trzymacie stronę mamy dziewczynki, czy wręcz przeciwnie? Dajcie nam znać!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Matka
Unsplash.com @mero_dnt

Okazuje się, że niekiedy pomysły rodziców, potrafią na stracie zniszczyć życie dziecka.

Matka
Unsplash.com @dsmacinnes

Na Zachodzie imię Zara jest niezwykle popularne. Matka dziewczynki jest oburzona mentalnością Polaków.

Matka
Unsplash.com @yusrilali

Nieświadoma konsekwencji mama skazała swoje dziecko na drwiny ze strony otoczenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Primark w Polsce jednak powstanie! Marka podpisała kontrakt z warszawską galerią handlową
  2. Bianca Devins nie żyje. Zamordował ją chłopak i udostępnił zdjęcie jej ciała
  3. Kobieta zmarła po użyciu metalowej słomki. To był nieszczęśliwy wypadek
  4. Żałoba w rodzinie milionera! 15-letnia córka Bena Goldsmitha zginęła w wypadku
  5. Nie żyje 24-letnia piłkarka ze Szwajcarii. Ciało odnaleziono na dnie jeziora

Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.