Michael J. Pollard nie żyje. Legendarny aktor o polskich korzeniach zmarł nagle, fani są pogrążeni w żałobie. Widzowie znali go z najsłynniejszych amerykańskich produkcji, a jego odejście to wielka strata dla światowego kina. Już na początku swojej kariery gwiazdor został nominowany do Oscara za drugoplanową rolę. 

Michael J. Pollard był jedynym z najbardziej charakterystycznych aktorów Hollywood. Na zawsze pozostanie kultową postacią dla fanów kina lat 60. i 70. O jego śmierci poinformowało czasopismo The Hollywood Reporter. Ulubieniec widzów zmarł w szpitalu 21 listopada, miał 80 lat.

Michael J. Pollard nie żyje

Aktor zmarł w nocy z czwartku na piątek w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. Na Facebooku pożegnał go przyjaciel muzyk, reżyser i pisarz Rob Zombie. W 2003 roku Michael J. Pollard wystąpił w jego filmie Dom 1000 trupów.

-Zawsze uwielbiałem jego pracę i jego naprawdę wyjątkową obecność na ekranie. Był jednym z pierwszych aktorów, z którymi wiedziałem, że muszę współpracować, gdy tylko zacznę swój pierwszy film. Będzie go brakowało – czytamy.

Michael J. Pollard
facebook.com/OfficialMichaelJPollard

W ostatnich latach aktor nie pojawiał się na ekranie. We wrześniu informował, że wrócił na plan, ale nie zdradził szczegółów dotyczących projektu. Nie wiadomo, czy udało mu się dokończyć pracę.

Gdzie grał Michael J. Pollard?

Michael J. Pollard grał w kultowych i niezapomnianych produkcjach. Stał się rozpoznawalny dzięki drugoplanowej roli w Bonnie i Clyde. Za kreację postaci C. W. Mossa został nominowany do Oscara i Złotego Globu. Później grał w filmach takich jak Królowe Dzikiego Zachodu, Czterech jeźdźców Apokalipsy, Tango i Cash, Arizona Dram czy Niesione wiatrem.

W 1968 roku wokalista Jim Lowe nagrał piosenkę pod tytułem Michael J. Pollard for President. Gwiazdy Hollywood uwielbiały artystę, aktor Michael J. Fox ma przed swoim nazwiskiem literę J. jako hołd dla Michaela J. Pollarda. Jego rodzice, Michael John Pollack i Sonia V. Pollack (z domu Dubanowicz), urodzili się w USA jako potomkowie polskich imigrantów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

michael j. pollard
imdb.com

Michael J. Pollard nie żyje.

michael j. pollard
imdb.com

Aktor zasłynął rolą drugoplanową w filmie Bonnie i Clyde.

ZOBACZ TEŻ:

Poprzedni artykułNajlepsze bazy pod makijaż z Rossmanna. Co warto wypróbować?
Następny artykułStracił pamięć w wypadku. Jego brat bliźniak oszukiwał go przez lata, ukrył mroczny sekret
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.