Mundial 2018 zakończył się dla polskich piłkarzy już po fazie grupowej. Sportowcy oraz trener musieli się zmierzyć z ogromną falą krytyki, która spłynęła na grę całej drużyny. Trzeba przyznać, że z pewnością nie były to mecze, które można zaliczyć do udanych. Patrząc na to, jak silną mamy reprezentacje, wiele osób liczyło na sukces. Na jakie wynagrodzenia mogą liczyć piłkarze po klęsce? Okazuje się, że sportowcy mogą liczyć na kolosalne wynagrodzenia.  

Mundial 2018 przyniósł więcej smutku niż radości. Piłkarze z boiska schodzili ze spuszczonymi głowami, a kibice nie kryli tego, że reprezentacja bardzo ich zawiodła. Z największą krytyką musiał się zmierzyć kapitan drużyny – Robert Lewandowski, któremu fani i media zaczęły zarzucać, że postawił na lansowanie swojej osoby w reklamach, a nie na grę. Z pewnością nie były to słowa otuchy, które pomogłyby podnieść się Lewemu i drużynie po porażce.

Polscy piłkarze wiele razy zaskakiwali nas swoimi dokonaniami na boisku. Tym razem było zupełnie inaczej, a polska reprezentacja pokazała bardzo słabą formę. Kibice nie kryli łez, a piłkarze nie byli zadowoleni ze swoich występów. Na wsparcie kibiców również nie mogli liczyć, a na drużynę wylała się fala hejtu, która dotykała nawet partnerki piłkarzy. Okazuje się, że choć udział w Mundialu zakończył się porażką, piłkarze mogą liczyć na naprawdę duże wynagrodzenia, które przyprawiają o zawrót głowy.

Mundial 2018: Polacy zarobili 8 mln dolarów!

Choć polska drużyna z Mundialem 2018 pożegnała się już po fazie grupowej, to do podziału mają naprawdę przyzwoitą sumę. Piłkarze za udział w mistrzostwach piłkarskich zarobili 8 mln dolarów! Wszystkie drużyny, które wzięły udział w mistrzostwach odbywających się w Rosji, łącznie otrzymają 400 mln dolarów. Mundial 2018 zasili więc konta piłkarzy zawrotnymi kwotami.

Co ciekawe, zwycięska drużyna, która wygra finał mistrzostw, może liczyć na premię przyznaną przez FIFA w wysokości 38 mln dolarów. Warto zaznaczyć, że tegoroczna kwota jest większa aż o 10 procent niż podczas zawodów, które odbywały się w Brazylii.

Decyzja o podwyżkach została podjęta przez FIFA już w ubiegłym roku. Ustalono wtedy, że przyznany budżet na premie będzie wynosił 400 mln dolarów. Jest to bardzo duża zmiana, ponieważ w 2014 roku, podczas mistrzostw w Brazylii, budżet na premie wynosił 358 mln dolarów.

Mundial 2018: Dodatkowa motywacja

Mundial 2018 przyniósł polskim piłkarzom zarobek w wysokości 8 mln dolarów. Była to swego rodzaju kwota gwarantowana, którą otrzymywała drużyna, a która wzrasta wraz w zależności od awansu. Gdyby Polacy dotarli do finału i zwyciężyli, ich wynagrodzenie wzrosłoby aż do 38 mln dolarów.

Każda drużyna, która dostała się na Mundial 2018, dostała także wynagrodzenie w wysokości 1,5 mln dolarów. Jest to kwota, którą zespół dostaje od FIFA za przygotowanie, tzw. opłata przygotowawcza. To nie koniec korzyści, na które mogą liczyć piłkarze. Choć w przypadku polskich piłkarzy, ciężko stwierdzić, czy po bardzo słabych występach, mogli liczyć na dodatkowe premie od państwa.

Warto jednak zaznaczyć, że większość krajowych reprezentacji może liczyć na motywujące premie. Są to pieniądze, które zawodnicy mogą otrzymać za osiągnięcie postawionego im celu. Na razie wiadomo, że niemiecka federacja zaoferowała swoim  piłkarzom 350 tys euro premii, jeżeli obronią mistrzowski tytuł. Hiszpania jest bardziej hojna i swoim zawodnikom obiecała 600 tys euro premii, jeżeli wrócą do kraju z tytułem mistrza. Trzeba przyznać, że kwoty są naprawdę motywujące. Być może polscy piłkarze dostaną premię pocieszenia? 😉 Czas pokaże.

Mundial 2018: Zarobki polskich piłkarzy

Polscy piłkarze z pewnością nie mogą narzekać na zarobki, a wynagrodzenie, które otrzymują za udział w meczach, może przyprawić o zawrót głowy. Jeżeli chodzi o zarobki, od lat wśród piłkarzy pierwszego miejsca na podium nie oddaje Robert Lewandowski. Piłkarz jest bez wątpienia najbardziej docenianym zawodnikiem na świecie, więc jego kolosalne zarobki, pewnie nie będą dla nikogo zaskoczeniem.

Drugie miejsce zdecydowanie należy do Wojciecha Szczęsnego, który może pochwalić się stabilną pozycją nie tylko w polskiej reprezentacji. O bramkarza biją się zagraniczne kluby, a kwoty, które zasilają jego konto, są dla wielu osób wręcz niewyobrażalne. Wojtek niestety podczas mistrzostw nie zaliczył udanego występu, a błędu, przez który przeciwnicy zdobyli gola, kibice z pewnością przez długi czas mu nie wybaczą.

Trzecie miejsce wśród polskich piłkarzy należy do Grzegorza Krychowiaka, który ma szansę wyprzedzić Szczęsnego. Patrząc na rozwój jego kariery, można stwierdzić, że jego zarobki mogą tylko rosnąć. Piłkarz bryluje na boisku i jak wcześniej było zauważane przez komentatorów sportowych, ma ogromną siłę napędzającą całą drużynę. Choć, to zaleta, ostatnio pojawiły się pogłoski o konflikcie z kolegą z drużyny, przez cięty język Krychowiaka.

A jak przedstawiają się ich zarobki w skali roku?

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski jest piłkarzem, który znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków! Według doniesień Super Exspressu, Lewy rocznie zarabia ponad 100 milionów złotych! Największy dochód przynosi mu gra w drużynie Bayern Monachium, za którą piłkarz zarabia aż 15 milionów euro! Lewandowski ma również wiele własnych firm oraz inwestuje w nieruchomości. Na jego konto wpływają dochody z kampanii reklamowych, w których Robert często bierze udział. Ostatnio mogliśmy go podziwiać w kampanii Vistuli oraz szamponu do włosów Head&Schoulders. Przed złym występem na Mundialu 2018 Polski mówiło się, że Lewym interesuje się Real Madryt. Jeżeli piłkarz zmieniłby klub, jego zarobki mogłyby wzrosnąć kolosalnie.

Wojciech Szczęsny

Zarobki Wojciecha Szczęsnego również są ogromne. Młody bramkarz przez 7 lat gry na boisku zarobił 113,7 milionów złotych! Szczęsnego głównym źródłem dochodu była gra w Arsenalu Londyn, jednak nie gorzej zarabia w Juventusie Turyn. Piłkarz zarabia w klubie ponad 23 miliony złotych. Wojtek chętnie inwestuje w nieruchomości. Niedawno mogliśmy go podziwiać w kampanii Vistuli.

Grzegorz Krychowiak

Trzecie miejsce na liście najbogatszych polskich piłkarzy należy do Grzegorza Krychowiaka. Sportowiec może pochwalić się zarobkami rzędu 20 milionów złotych po podpisaniu rekordowego kontraktu z Paris Saint-Germain. Piłkarz jest również przedsiębiorczy i niedawno otworzył własną firmę, która zajmuje się szyciem garniturów. Krychowiak od długiego czasu może pochwalić się mianem najlepiej ubranego piłkarza, nic więc dziwnego, że zechciał otworzyć firmę z odzieżą dla mężczyzn.

Kamil Glik

Choć piłkarz nie uplasował się w pierwszej trójce, jego zarobki mimo wszystko są kolosalne. Glik wiele zyskał, kiedy podpisał kontrakt z AS Monaco. Sportowiec odnosi spektakularne sukcesy na boisku, a z drużyną AS Monaco zdobył nawet Mistrzostwo Francji. Jest jednym z najważniejszych piłkarzy i stanowi ogromny autorytet dla kolegów z boiska. Kamil Glik w klubie AS Monaco zarabia 3,5 miliona euro, jednak jako wzorowy piłkarz może liczyć także na premie w wysokości miliona euro!

Arkadiusz Milik

Arek Milik pomimo tego, że jest jednym z najmłodszych piłkarzy, to może pochwalić się jednymi z największych zarobków. Choć piłkarz nie ma szczęścia i od dłuższego czasu dotykają go kontuzje, to mimo wszystko nadal jest jednym z najlepiej opłacalnych piłkarzy! Milik związał się z klubem Napoli, gdzie gra na co dzień, a jego zarobki sięgają nawet 12 milionów złotych!

Kuba Błaszczykowski

Konto Kuby Błaszczykowskiego przez 9 lat pracy w zawodzie piłkarza wzbogaciło się o 87,6 miliona złotych. Sportowiec w ubiegłym roku zarobił 12 milionów złotych. Za jeden sezon klub płaci Błaszczykowskiemu 2,5 miliona euro. Oprócz tego Kuba występuje w licznych kampaniach reklamowych, a także może liczyć na premie, które gwarantuje mu reprezentacja Polski.

Łukasz Piszczek

Polski piłkarz na co dzień gra w klubie Borussia Dortmund, z którym w ubiegłym roku przedłużył swój kontrakt. Jego wynagrodzenie wynosi 11 milionów złotych. Przez 9 lat kariery sportowca na jego konto wpłynęło prawie 65 milionów złotych.

Łukasz Fabiański

Kolejny bramkarz występujący w reprezentacji Polski. Od dłuższego czasu związany jest z klubem Swansea City. Klub, w którym na co dzień występuje Fabiański wypłaca mu 7,5 miliona złotych za grę na boisku. Łukasz w latach 2007 – 2016 zarobił ponad 61 milionów złotych!

Piotr Zieliński

Piłkarz sławę, w porównaniu do wcześniej wymienianych sportowców, zyskał niedawno. Oprócz tego, że zasila reprezentację Polski, na co dzień gra w klubie Napoli. Piotr coraz bardziej się rozwija, a na boisku odnosi coraz większe sukcesy. Nic więc dziwnego, że Zieliński może pochwalić się zarobkami w wysokości 1,5 miliona euro.

Kamil Grosicki

Jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych polskich piłkarzy, który występuje w reprezentacji Polski. Grosicki jest doceniany, a komentatorzy oraz specjaliści sportowi uważają go za jednego, z najbardziej skutecznych pomocników. Kamil podpisał kontakt z angielskim klubem Hull City, gdzie zarabia ponad 4 miliony złotych.

Oczywiście wiele piłkarzy może liczyć na dodatkowe zarobki przez kampanie reklamowe, inwestycje, czy własne firmy. Jak wiadomo, zawód piłkarza, nie jest zawodem na całe życie, a rewelacyjna forma z czasem przeminie. Do tego sportowcy narażeni są na wiele kontuzji, które z wiekiem mogą zacząć się nasilać, a ich leczenie może być bardzo kosztowne. Nic dziwnego, że większość z nich pragnie zabezpieczyć się na przyszłość, a kolosalne zarobki z pewnością im to umożliwiają.

Trzeba przyznać, że zarobki piłkarzy przyprawiają o zawrót głowy, a kwoty, które wpływają na ich konto, są kolosalne. Zawód piłkarza wiąże się z wieloma wyrzeczeniami oraz częstymi zmianami miejsca zamieszkania. Żony piłkarzy często zaznaczają, że ich życie wcale nie jest aż tak usłane różami, jak mogłoby się wszystkim wydawać. Jednak zarobki są w stanie wynagrodzić wszystkie niedogodności, z którymi muszą się zmagać w życiu codziennym. My jesteśmy niesamowicie dumni z naszych piłkarzy i mocno wierzymy, że w każdym kolejnym meczu, udowodnią nam, że zasługują na jeszcze więcej, a ich wola walki wciąż się w nich tli! 😉

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kendall Jenner. Czy top modelka zawdzięcza wszystko swojej rodzinie?
  2. Kim jest Joanna Kulig? Aktorka „Zimnej Wojny”
  3. Chylińska wpadła w dziką furię! Dawid Kwiatkowski zapamięta to do końca życia

Źródła: plotek.pl, businessinsider.com.pl

Poprzedni artykułKendall Jenner. Czy top modelka zawdzięcza wszystko swojej rodzinie?
Następny artykułBella Hadid. Wraz z siostrą podbija świat mody