Nagranie dziennikarza Wirtualnej Polski obiegło błyskawicznie internet. Kilku mężczyzn blokuje drzwi tak, by nie mogła do kościoła wejść kobieta. Pod kościołem rozległy się krzyki i nawoływania. Na miejscu jest już także policja. Wstrząsające doniesienia z Warszawy.

Dziennikarz TVP za pośrednictwem Twitter’a udostępnił nagranie z dzisiejszych wydarzeń. Pod kościołem zebrał się krzyczący tłum, tymczasem kilku mężczyzn blokowało wejście do budynku kobiecie. Do wydarzenia doszło godzinę temu.

Nagranie dziennikarza WP – kobieta nie została wpuszczona do kościoła

Kobieta próbowała się dostać do kościoła, by w ten sposób zaprotestować przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Kościół popiera zmianę prawa, a nawet wyraża radość z zaistniałych zmian. Dziś protestujący pojawiają się w kościołach, by wyrazić swój sprzeciw.

Do zdarzenia uwiecznionego przez dziennikarza WP, doszło w Warszawie w kościele św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. Kobieta trzymająca plakat nie mogła wejść do kościoła. Tłumy pod świątynią krzyczały:

-wpuście ją!

Jak pokazano w nagraniu, kobieta nie dała rady dostać się do kościoła, choć w założeniu każdy ma do niego dostęp. Osoby blokujące dostępu po prostu nie chciały, by uczestniczka Strajku Kobiet dostała się do środka, gdzie miała zamiar stanąć z plakatem.

Dziś bowiem Ogólnopolski Strajk Kobiet ogłosił bojkot w kościołach. Protestujący nie chcą przerywać mszy, obrzędów lub modlitwy. Chodzi o pokazanie wewnątrz świątyń swojego sprzeciwu wobec narracji kościoła. 

Uczestnicy strajku przyklejają plakaty przed budynkami lub uczestniczą w mszach, trzymając plakaty w dłoniach. Na tacę zamiast pieniędzy wrzucają banknoty z napisami sprzeciwiającymi się narracji kościoła. 

  1. Skandal w ”Kuchennych rewolucjach”. Wyzwiska i porażające słownictwo, Gessler zaczęła straszyć sądem
  2. Już w środę Polacy odczują dotkliwe skutki. Paraliż w całej Polsce, właśnie podano do wiadomości
  3. Porażające słowa eksperta. Ujawnił, co może stać się w maju, fatalna prognoza

Kto nie chciał wpuścić kobiety do kościoła?

Według informacji, jakie podaje autor nagrania, dziennikarz WP, wejścia do kościoła blokują przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego. Są to osoby należące do skrajnie prawicowego stowarzyszenia, opozycyjnego w poglądach strajku kobiet.

Jak widzimy na nagraniach udostępnianych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, na Krakowskim Przedmieściu zebrały się już tłumy pikietujące przeciwko strajkowi kobiet. Na miejscu jest już policja i liczne media.

Internauci intensywnie przyglądają się nagraniom, zdjęciom i wszelkim relacjom, jakie znalazły się w internecie:

-Kościół jest dla wszystkich wiernych – komentuje jedna z internautek.

-Całym sercem z wami dziewczyny! – dodaje internautka. 

-Grzecznie już było…. To są efekty… – czytamy w komentarzach. 

Strajk Kobiet dopiero się jednak zaczyna. Manifestacje mają miejsce już w całym kraju, na jutro jest zaplanowany bojkot ruchu drogowego w Polsce, zaś w środę na znak protestu uczestnicy strajku nie pójdą do pracy.

ZOBACZ WIDEO:

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Ma 56 lat i jest najstarszą dziewczyną Bonda. Monica Bellucci zdradziła sekret wiecznej młodości
  2. Jest decyzja rządu. Od jutra częściowy lockdown. Europejskie wiadomości są niepokojące
  3. Wirusolog ujawnił, ilu zakażeń możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Cała Polska wstrzymała oddech
  4. Tomasz: ”Najlepsze dziewczyny pochodzą z biednych rodzin. Są naiwne i zrobią wszystko, gdy szepnę im dwa słówka”
  5. Co z wejściem na cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia
  6. Wczorajszy materiał „Wiadomości” TVP przebił wszystko, co telewizja wypuściła do tej pory. Trzeba go zobaczyć na własne oczy
  7. Prosty sposób na łatwiejsze oddychanie w maseczce. Większość Polaków popełnia błąd np. podczas robienia zakupów spożywczych

Źródło: twitter.com

 

Poprzedni artykułZacznie się już jutro o 16. Cała Polska odczuje skutki, kobiety są wściekłe
Następny artykułTVP przekazało Polakom zatrważającą wiadomość. Niestety, było już za późno
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl