Nastolatka nago w polskim filmie wywołała prawdziwy skandal. Jedno wystąpienie przekreśliło karierę Marioli Kukuły na wiele lat. Film Kto wierzy w bociany? wywołał ogromne kontrowersje! Aktorka jako 17-latka wystąpiła przed kamerami nago – w tamtych czasach był to niewybaczalny skandal.

Kto wie, jak potoczyłaby się kariera Kukuły, gdyby nie występ w kontrowersyjnym filmie. Kto wierzy w bociany?przekreśliło jej szanse na zostanie wielką artystką. Nastolatka w rozbieranych scenach wywołała głosy oburzenia, które uniemożliwiły jej dalsze granie na długie lata.

Nastolatka w rozbieranych scenach 

Film z 1970 roku, w którym zadebiutowała Mariola Kukuła miał przynieść jej owocną karierę. Niestety, stało się dokładnie odwrotnie. Kukuła od dziecka wiedziała, że chciałaby zostać aktorką, a gdy zobaczyła w gazecie ogłoszenie, że ekipa filmowa poszukuje młodej dziewczyny, od razu zgłosiła się na casting.

Film kręcony wspólnie przez Jerzego Stawińskiego i jego żonę Helenę Amiradżibi miał pokazać historię, która wydarzyła się naprawdę. Małżeństwu bardzo zależało na znalezieniu idealnych aktorów. Kiedy tylko nastolatka pojawiła się na castingu, Amiradżibi wiedziała, że będzie jedyną słuszną kandydatką.

Choć w scenariuszu wyraźnie było napisane, że film będzie zawierał rozbierane sceny, ani 17-letnia Kukuła, ani jej rodzice nie wyrażali żadnych obiekcji. Matce młodej aktorki bardzo zależało na tym, by córka została gwiazdą. Kto wierzy w bociany? miało być jej przepustką do sławy. Los niestety zadecydował inaczej. 

Mariola Kukuła: Kto wierzy w bociany?

Choć po premierze filmu talent aktorki wcale nie pozostał niedoceniony, pruderyjne społeczeństwo zapamiętało Kukułę najbardziej jako pierwszą nastolatkę, która rozebrała się przed kamerą. To przyniosło jej wiele kłopotów, co potwierdziła reżyserka filmu. Również środowisko aktorskie całkowicie się jej wyparło i Mariola Kukuła miała ogromny problem ze znalezieniem angażu.

Aktorka na długo zniknęła z ekranów. Według Encyklopedii Teatru Polskiego przez 9 lat przebywała za granicą. Powróciła dopiero w latach 90. i odniosła całkiem spore sukcesy! Ukończyła łódzką filmówkę, przez lata występowała na deskach teatrów w Wałbrzychu i Łodzi, pojawiła się także w licznych serialach i kilku filmach. Kto wierzy w bociany? przekreśliło jej karierę w młodości, aktorka jednak nie zastanawia się, co by było, gdyby. Dziś ma 65 lat, jest szczęśliwą mamą i wciąż pracuje w zawodzie!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

nastolatka
fototeka.fn.org.pl

Kto wierzy w bociany? miało być jej przepustką do sławy.

nastolatka
filmpolski.pl

Nastolatka jednak została źle przyjęta przez rozbierane sceny, które okazały się gwoździem do trumny jej kariery.

nastolatka
filmpolski.pl

Choć jej gra została doceniona, zasłynęła przede wszystkim jako pierwsza nastolatka, która rozebrała się przed kamerami w Polsce.

nastolatka
fototeka.fn.org.pl

Na długo zrezygnowała z aktorstwa.

nastolatka
filmpolski.pl

Do grania powróciła dopiero w latach 90. i od tamtej pory regularnie grywa w rozmaitych serialach. 

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Agata Duda nie będzie zadowolona. Kwaśniewska oceniła pierwszą damę i dyskretnie wbiła jej szpilę
  3. Mąż zaproponował żonie trójkąt. Zgodziła się, ale nie takiej odpowiedzi oczekiwał
  4. Syn spędził w szpitalu większość życia. Maluch przechodził poważne operacje, chociaż ich nie potrzebował
  5. Kosmetyczka wykonała jej makijaż permanentny. Teraz kobieta ma… cztery brwi
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób
Poprzedni artykułNa tym zdjęciu jest złodziej. Zaledwie 2% ludzi jest w stanie rozwiązać zagadkę
Następny artykułMusieli wziąć ślub…w sądowej toalecie. Mieli ważny powód
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.