Polskie media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje Krzysztof Łuszczewski, dziennikarz Radia Nowy Świat. Mężczyzna zmarł w środę, 20 stycznia, miał 59 lat. W branży radiowej przepracował ponad trzy dekady.

Nie żyje Krzysztof Łuszczewski. O jego śmierci przekazano za pośrednictwem facebookowej strony Radia Nowy Świat, z którym był związany. Jego redakcyjni koledzy pożegnali go w poruszających słowach. Praca z nim była dla nas zaszczytem — możemy przeczytać.

Nie żyje Krzysztof Łuszczewski. Miał 59 lat

Zmarł Krzysztof Łuszczewski. Praca z nim była dla nas zaszczytem. Krzysztofie, nigdy Cię nie zapomnimy. Dziękujemy za wszystko — napisano na Facebooku Radia Nowy Świat.

Redakcyjni koledzy i koleżanki dziennikarza dodali, że bez Krzysztofa Łuszczewskiego Radio Nowy Świat nie byłoby w tym samym miejscu, w którym jest teraz. Zaznaczono, że nie byłoby nie tylko całonocnych playlist, tematycznych wieczorów muzycznych, lecz także niepowtarzalnego klimatu.

Krzysztof Łuszczewski był dziennikarzem muzycznym, współzałożycielem i szefem muzycznym Radia Nowy Świat. Wcześniej był związany również m.in. z Polskim Radiem, Antyradiem czy Radiem Kolor.

Mężczyzna zmarł w środę, 20 stycznia. Serwis Koduj24.pl, którego dziennikarz był współzałożycielem, podał, że Łuszczewski zmarł w wyniku choroby wywołanej zakażeniem koronawirusem.

— […] przeszedł na drugą stronę Krzysztof Łuszczewski. Wspaniały radiowiec, Ojciec Założyciel naszego portalu koduj24.pl. Nasz szef, przyjaciel, mentor. Przegrał z koronawirusem. Krzysztof miał tyle jeszcze do przeżycia i tyle do dania. Nasz portal był jego ukochanym, obok Radia Nowy Świat, dzieckiem. A my byliśmy jego Rodziną… — czytamy we wpisie na stronie portalu.

Kim był Krzysztof Łuszczewski?

Krzysztof Łuszczewski był dziennikarzem muzycznym, który pracował w tej branży od ponad 30 lat. Swoją karierę z mediami zaczynał w Radiu Poznań.

W 2001 roku objął stanowisko redaktora naczelnego i dyrektora muzycznego radia RMI FM, które później przekształciło się w Planeta FM. W latach 2005-2008 pełnił również funkcję dyrektora programowego i muzycznego Radia Kolor oraz redaktora naczelnego Radia Jazz.

W 2009 roku na krótko związał się z Antyradiem, gdzie był dyrektorem programowym. Pod koniec tego samego roku został dyrektorem i redaktorem naczelnym w radiowej Czwórce, w której pracował do 2016 roku.

Łuszczewskiego pożegnały nie tylko stacje radiowe, lecz także inni dziennikarze i muzycy. Zrobili to za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Krzysztof Łuszczewski — szef muzyczny Radia Nowy Świat nie żyje. Straszny nieoczekiwany ból — napisał Tomasz Raczek.

Krzysztof Łuszczewski… nie wiemy co napisać… parę dni temu byliśmy w kontakcie… to jest tak bardzo niewyobrażalne, okrutne i wywołuje tyle przekleństw w głowach… nie potrafimy się z tym pogodzić. Składamy kondolencje najbliższym i całej ekipie Radio Nowy Świat — przekazał z kolei Tomasz Organek.

Niestety, ale to niejedyna smutna wiadomość, która ostatnio obiegła media.

Zobacz zdjęcie:

nie żyje
fot. facebook.com./Radio Nowy Świat

Nie żyje Krzysztof Łuszczewski.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com, koduj24.pl

Poprzedni artykułZnamy datę pogrzebu 13-letniej Patrycji
Następny artykułWłosy blond – komu pasuje ten kolor?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl