Do mediów trafiła bardzo smutna i tragiczna wiadomość. Nie żyje znany artysta Andrzej Żak. Informacja o jego śmierci pojawiła się wczoraj, tj. w piątek, 16 kwietnia. Był jednym z twórców sztuk teatralnych i telewizyjnych dla dzieci. Przyczyna zgonu nie została podana. Miał 79 lat.

Andrzej Żak miał talent nie tylko do pisania oraz innych twórczości artystycznych, ale również pomagał ludziom jako terapeuta. Wiadomość o jego śmierci zdruzgotała wielu fanów literatury artysty.

Andrzej Żak nie żyje

Wiadomość o śmierci pisarza przekazała jego małżonka Ewa Żak. Jego dobra znajoma, również pisarka i krytyczka literacka miała wypowiedzieć się na temat działalności artysty w samych superlatywach, jednocześnie ubolewając nad tą ogromną stratą:

– Był powieściopisarzem, autorem wielu sztuk teatralnych i telewizyjnych dla dzieci. Świetne pióro, świetny Człowiek, jako terapeuta pomógł wielu, wielu ludziom. Wielki żal – cytuje słowa Bardijewskiej portal wydarzenia.interia.pl.

Specjalizował się w powieściach dla dzieci. Z jego pióra powstały m.in. takie dzieła jak: Baśnie Polskie i Baśnie Śląskie. Artysta przez lata tworzył opowiadania i wiele innych dzieł piśmienniczych o tematyce śląskiej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Jedną z najpopularniejszych i najnowszych powieści, poświęconych wyżej przytoczonej tematyce była Pan Hadyna i magiczna ławeczka. Napisał również kilka opowiadań o tematyce Niepodległościowej.

Kim był Andrzej Żak?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Andrzej Żak miał wiele talentów. Urodził się w 1942 roku na Śląsku, gdzie od najmłodszych lat zajmował się artyzmem. Ponadto był energoterapeutą, dzięki czemu pomógł wielu ludziom.

Stworzył kilkanaście poradników dotyczących medycyny naturalnej. Dotyczyły m.in. odpowiedniego i zdrowego trybu życia, a także lekarstw. Ponadto zajmował się sztuką teatralną i dramaturgią. Związany był z katowickim Teatrem Lalek Ateneum.

To właśnie tam odbywały się prapremiery jego sztuk. Dzięki swojej wszechstronności i talentowi artystycznemu jego dzieła były wystawiane poza granicami naszego kraju, m.in. we Francji, Bułgarii, czy Czechach.

Fani mogą kojarzyć go z takich dzieł telewizyjnych jak: Władca czasu, lub Pierścień czarodzieja. Niestety to nie jedyna smutna informacja, którą dzisiaj podajemy. Wczoraj świat obiegła smutna informacja o śmierci aktorki z Harry’ego Pottera. Więcej informacji znajdziecie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Andrzej Żak zmarł. Miał 79 lat. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Poprzedni artykułKarolina Pisarek w poważnym stanie: „Zaczęła się dusić tak, że musiała przyjechać karetka”
Następny artykułMagdalena Godlewska opublikowała oświadczenie ws. siostry
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl