Ojciec pogrążony w żałobie spisał listę rzeczy, na które powinni zwracać uwagę wszyscy rodzice, aby docenić każdą chwilą spędzoną z dzieckiem. Przypomina, że czasami na wagę złota stają się sekundy, ponieważ życie jest ulotne i trzeba z niego korzystać w pełni. Ta smutna historia pomaga zrozumieć pewne kwestie. 

Trzyletni synek Richarda Pringle’a zmarł nagle z powodu wylewu krwi do mózgu. Chłopiec chorował już wcześniej, nikt jednak nie spodziewał się, że choroba zabierze chłopca tak szybko. Ojciec dziecka nie mógł też pozwolić sobie na pogrążenie się w żałobie. Ma jeszcze dwójkę małych dzieci. One i żona polegają na nim, by był podporą rodziny. Tak więc, zamiast się załamywać, Richard stworzył listę zasad, według których powinien żyć każdy rodzic. 

1. Nie da się kochać i całować za dużo

Okazuj swojemu dziecku miłość, kiedy tylko możesz. Ono tego potrzebuje.

2. Masz czas

Jeśli myślisz, że istnieje w twoim życiu cokolwiek bardziej wartego poświęcania temu czasu niż twoje dzieci, mylisz się. 

3. Rób zdjęcia i kręć filmy

Jeśli tylko możesz, upamiętnij każdą chwilę. Kiedyś możesz potrzebować tych wspomnień. Nie patrz jednak na swoje dziecko tylko przez obiektyw. 

4. Nie kupuj tylko bądź jako ojciec

Twoje dziecko na pewno ucieszy się z nowej zabawki, jednak chwile, które najbardziej zapadną mu w pamięć, to te, które spędzicie razem. 

5. Śpiewaj. Śpiewajcie razem

Muzyka łączy. Doceń to, jakim świetnym narzędziem jest. 

6. Doceń te zwyczajne codzienne chwile

Czasami możesz czuć frustrację, ale pamiętaj, że właśnie to te ulotne chwile stworzą najpiękniejsze wspomnienia. Jak moment, kiedy twoje dziecko spokojnie usypia w twoich ramionach. 

7. Zawsze całuj na pożegnanie swoich bliskich

To smutna myśl, ale nigdy nie wiesz, kiedy jest ten ostatni dzień, kiedy się widzicie. Postaraj się, żeby niczego nie żałować. 

ojciec
instagram.com/rich.pringle

Synek Richarda odszedł niespodziewanie w wieku 3 lat. 

8. Baw się życiem

Pozwól sobie mieć piękne wspomnienia. Nie da się ich zbudować, jeśli nie pozwalasz sobie na to, by naprawdę żyć. 

9. Załóż dziennik

Ten pogrążony w żałobie ojciec podkreśla, jakie to ważne. On nie zrobił tego przed śmiercią synka, lecz teraz zapisuje teraz każde piękne wspomnienie.

10. Doceń bycie rodzicem

Pamiętaj, że każdy dzień spędzony z twoim dzieckiem to błogosławieństwo. Pozwól sobie cieszyć się z każdego drobnego zwycięstwa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ojciec
instagram.com/rich.pringle

Rodzina nie może pogodzić się ze stratą. 

ojciec
instagram.com/rich.pringle

Jednak ten ojciec musi być obecny dla swoich dzieci. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Carrefour rzuca rękawicę Rossmannowi. Wchodzi na rynek z siecią drogerii
  2. Katarzyna Skrzynecka nie chce brać ślubu kościelnego? Aktorka w mocnych słowach o Kościele
  3. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Mężczyzna nie spodziewał się takich słów
  4. Iwona Pavlović ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu

źródła: topniusy.eu, facebook.com

Poprzedni artykułW Warszawie za 6 godzin spania zapłacą ci 5 tysięcy złotych. To istna praca marzeń
Następny artykułMichał Szpak zaśpiewał z siostrą. Mało osób zdaje sobie sprawę, że jest tak zdolna i piękna
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego