Omenaa Mensah: pochodzenie gwiazdy jest zaskakujące. Prezenterka od wielu lat wzbudza zainteresowanie oryginalną urodą i charyzmatyczną osobowością. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Omenaa jest spokrewniona z samym królem!

Piękna pogodynka jest córką Polki i Ghańczyka. Ten genetyczny miks sprawił, że Mensah wyróżnia się afrykańską urodą. Choć Mensah od zawsze zainteresowana była swoimi korzeniami, dopiero niedawno dowiedziała się, że jest spokrewniona z ghańską rodziną królewską!

Omenaa Mensah: pochodzenie 

Ojciec prezenterki jest rodowitym ghańczykiem. Jej rodzice poznali się na studiach: mama gwiazdy studiowała ochronę środowiska na Politechnice Wrocławckiej, tata zaś uczył się na Uniwersytecie Medycznym. Sama Omenaa mówi, że najlepiej pasuje do niej określenie pół-afrykanka. Gwiazda od zawsze była dumna z pochodzenia, nawet kiedy w dzieciństwie spotykała się z prześladowaniami ze względu na kolor skóry.

Dziennikarka TVN, choć kocha swoją ojczyznę, przyznaje, że trudno jej się patrzy na przejawy rasizmu i ksenofobii. W swojej córce Vanessie również zaszczepiła dumę z pochodzenia i odporność na nieprzyjemne uwagi ze strony nietolerancyjnych osób.

Jakie korzenie ma Omenaa Mensah? 

39-latka, choć od zawsze zafascynowana kulturą ojczyzny swojego ojca, dopiero niedawno odwiedziła Afrykę. Gwiazda marzyła o tej podróży od dłuższego czasu i w końcu dopięła swego. Z wizytą wiązało się niecodzienne odkrycie: okazało się, że Mensah jest spokrewniona z samą rodziną królewską! Aszante to jeden z najpotężniejszych ghańskich rodów, jego korzenie sięgają jeszcze średniowiecza. Omenaa została w Ghanie przyjęta na audiencji u samego króla rodu: Otumfuo Osei Tutu II.

Choć obecnie jego tytuł jest wyłącznie reprezentatywny, król cieszy się ogromnym autorytetem w całej Ghanie. Ród Aszante jest prawdziwą elitą biznesową państwa — od lat zajmują się wydobyciem złota. Po swojej pierwszej wizycie w Ghanie w 2014 roku dziennikarka zaczęła odwiedzać Afrykę regularnie. Dziennikarka założyła nawet własną fundację, która pomaga budować szkoły w Ghanie! Omenaa Mensah: pochodzenie gwiazdy jest naprawdę niezwykłe i dziennikarka cieszy się, że mogła bliżej poznać swoje korzenie.

– Wreszcie poznałam swoje afrykańskie korzenie. Aszante to dumni ludzie. Jestem szczęśliwa, że do nich należę. – powiedziała pogodynka po powrocie do kraju

ZOBACZ ZDJĘCIA:

omenaa mensah: pochodzenie
instagram.com/omenaamensah

Omenaa Mensah to jedna z najbardziej lubianych polskich prezenterek.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułCo studiowała Małgorzata Rozenek? Skończyła poważny kierunek
Następny artykułIle lat ma Natalia Siwiec? Wiek gwiazdy zmyli każdego
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.