Owczarek niemiecki został brutalnie skatowany przez swoich właścicieli, którzy porzucili jego zwłoki na pobliskich ogródkach działkowych. Nie sądzili jednak, że pies przeżyje i zacznie szukać pomocy. Policja szybko zajęła się sprawą, a bestialskie zachowanie tych mężczyzn nie pójdzie płazem. Mamy informacje w tej sprawie.

Owczarek niemiecki trafił szybko do weterynarza, po tym jak został znaleziony przez przypadkowego mieszkańca miasta Boguszów-Gorce. W sprawie wszczęto postępowanie, a właściciele zwierzaka będą musieli policzyć się z konsekwencjami.

Owczarek niemiecki skrzywdzony

Jak podaje Fakt, owczarek niemiecki został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat. Policja szybko zidentyfikowała właścicieli brutalnie skatowanego zwierzaka, którzy nie kryli się z zaskoczeniem, gdy funkcjonariusze stanęli w drzwiach. Młodszy aspirant z wałbrzyskiej policji, Marcin Świeży, poinformował o tym, że podejrzani nie kryli motywu swojej zbrodni:

-Podejrzani oświadczyli, że pies po prostu im przeszkadzał, więc postanowili go zabić, uderzając kilkakrotnie młotkiem w głowę.

Właściciele psa myśleli, że ten nie żyje, dlatego zostawili jego ciało na pobliskich ogródkach działkowych, a następnie zamierzali je zakopać. Owczarek niemiecki pokrzyżował im jednak plany.

  1. Zwierzęta mogłyby nas uczyć o przyjaźni. Zasługują na serduszko?
  2. 12 lat czekała na jeden telefon. Ukochany pies znalazł się setki kilometrów dalej, wzruszające spotkanie
  3. Kot postanowił zrobić właścicielowi psikusa. Musiała interweniować straż pożarna

Psem zajęła się fundacja

Fundacja Na Pomoc Zwierzętom poinformowała, że owczarek niemiecki, którego uratował mieszkaniec miasta, otrzymał pomoc:

-Mamy nadzieję, że uda się go uratować. W opisie weterynarza pies jest w złym stanie, dodatkowo wynikającym z kilkumiesięcznych zaniedbań. Według sąsiadów pies nie był wyprowadzany na dwór, dlatego też wielu z nich nie wiedziało o jego istnieniu.

Członkowie fundacji wyrazili zdziwienie, że nikt nie słyszał, że owczarek niemiecki jest katowany. Obok czegoś takiego nie przechodzi się przecież obojętnie. Całe szczęście 32-latkowi grozi kara 5 lat więzienia, a starszemu mężczyźnie nawet 15 lat ze względu na to, że już wcześniej dopuścił się pewnych przestępstw.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

owczarek niemiecki
Fot. facebook.com/ Na Pomoc Zwierzętom

Owczarek niemiecki trafił pod skrzydła fundacji Na Pomoc Zwierzętom.

owczarek niemiecki
Fot. facebook.com/ Na Pomoc Zwierzętom

Psem zajął się weterynarz.

owczarek niemiecki
Fot. facebook.com/ Na Pomoc Zwierzętom

Jego właściciele nie przypuszczali, że owczarek niemiecki ma tyle woli życia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kupili słodkiego szczeniaka i zabrali go do domu. Tydzień później porażająca prawda wyszła na jaw, nie było czasu do stracenia
  2. Czy psy powinny spać z dzieckiem w łóżku? Powinieneś wiedzieć o 3 rzeczach
  3. Kto pochwali się swoim pupilem?
  4. Myślała, że przygarnęła zwykłego kota. Prawda zwaliła ją z nóg
  5. Właściciel chciał przestraszyć swojego psa. Spojrzenie husky mówi samo za siebie
  6. Nie czują bólu, dożywają kilkudziesięciu lat. W Gdańskim ZOO narodziły się baśniowe stworzenia

Źródło: fakt.pl

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.