Owczarek niemiecki skrzyżowany z wilkiem to nieprawdopodobne połączenie. Szczeniaki tej dwójki są niesamowicie urocze i nie sposób oderwać od nich wzroku. Wszyscy, którzy mieli okazję zobaczyć, jak wygląda owczarek niemiecki połączony z wilkiem, są zachwyceni psiakami. 

Owczarek niemiecki to bardzo popularna rasa, jest typem żywiołowym, ale nade wszystko lojalnym wobec swojego właściciela. Wilk natomiast, to dzikie zwierzę, które nie żyje w warunkach domowych. Zatem powyższe połączenie wydaję się być bardzo intrygujące i niesamowicie ciekawe. 

Owczarek niemiecki połączony z wilkiem

Połączenie jakiejkolwiek rasy psa z wilkiem wydaje się być nieprawdopodobne. Wilki to dzikie zwierzęta, które na co dzień żyją z dala od ludzi. Ich gatunek zalicza się do rodziny psowatych. Zazwyczaj zamieszkują tereny bagienne bądź lasy.

Żyją w dużych grupach, tak zwanych watahach. Wyglądem przypomina psa o większych rozmiarach. Chociaż istnieją takie rasy, które swoją posturą przewyższyłyby nawet wilka. 

Owczarek niemiecki złudnie przypomina wilka, dlatego też czasem nazywany jest: wilczurem. Jednak różnią się zdecydowanie umarszczeniem. Owczarek niemiecki występuje zazwyczaj w brunatnych barwach połączonych z odcieniami czerni.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Wilki natomiast charakteryzują się szarym umaszczeniem z fragmentami bieli. Mimo tego, że wilk i owczarek niemiecki to nie do końca ta sama rodzina to skrzyżowanie ich okazuje się, strzałem w dziesiątkę. 

Efekty tego połączenia są zachwycające. Wilk posiada dominujące geny, dlatego szczeniaki wyglądem przypominają bardziej, właśnie jego. 

Szczeniaki są zachwycające 

Małe szczeniaki, które są połączeniem wilka z owczarkiem, prezentują się niezwykle uroczo. Wyglądem przypominają zdecydowanie bardziej wilka. Ich skórę pokrywa stalowo szare futerko, ze śnieżnobiałymi fragmentami. Pieski wyglądają jak z bajki. Aż ciężko uwierzyć, że są prawdziwe

Owczarek niemiecki połączony z wilkiem nazywany jest wilczakiem czechosłowackim. Nazwa nowej rasy pochodzi od miejsca, gdzie po raz pierwszy dokonano krzyżówki.

Profesjonalni hodowcy chcieli stworzyć  gatunek o łagodnym charakterze, który będzie silniejszy i odporniejszy od zwykłego psa. Pod czujnym okiem ekspertów krzyżówka udała się i dziś można bez problemu kupić sobie wilczaka czechosłowakiego nie tylko na terenie Słowacji, czy Czech. 

Jeżeli kiedykolwiek marzyliście, by mieć pod swoim dachem, małego wilczka to jest to marzenie do spełnienia. Wilczak czechosłowacki to o wiele łagodniejsze stworzenie, do złudzenia przypominające leśną zwierzynę. Nie sposób przejść obojętnie obok tego szczeniaka. 

Zobacz zdjęcia: 

owczarek niemiecki
Screen z youtube.com/Animale

Owczarek niemiecki skrzyżowany z wilkiem to niesamowite połączenie. 

owczarek niemiecki
Screen z youtube.com/
Zbigniew Domański

Pieski wyglądają niezwykle uroczo. 

owczarek niemiecki
Screen z youtube.com

Nowa rasa nazywa się wilczak czechosłowacki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pikio.pl, wikipedia.org

 

Poprzedni artykułNie żyje zwycięzca „Top Chefa”. Zmarł na koronawirusa, miał 59 lat
Następny artykułCzy można jeździć taksówkami w kwarantannie? Jest odpowiedź MSWiA
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.