Owczarek niemiecki po raz pierwszy zobaczył siebie w lustrze. Jego przezabawną reakcję postanowił nagrać właściciel szczeniaka. Nagranie rozbawiło tysiące internautów. A jego oglądalność ciągle rośnie.

Owczarek niemiecki pierwszy raz zobaczył swoje odbicie w lustrze. Maluch był, delikatnie mówiąc, bardzo zdziwiony. Wszystko zostało nagrane.

Owczarek niemiecki przegląda się w lusterku

Psiak jest jeszcze bardzo młody. Dopiero uczy się życia i poznaje swoje otoczenie. Gdy zobaczył się pierwszy raz w lustrze, potraktował swoje odbicie mało przychylnie. Uznał, że w pomieszczeniu znajduje się jeszcze jeden uroczy psiak i postanowił wyszczekać mu, kto tu rządzi.

Szczeniak nie zdawał sobie sprawy, że widzi samego siebie. Choć zareagował dość agresywnie, chyba przejawił ochotę zabawy ze swoim kompanem. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że to odbicie jego samego. Właściciel psa postanowili wstawić filmik na Instagram, który osiągnął popularność i został wyświetlony przez ponad 87 tysięcy użytkowników. Jeden z komentarzy pod filmikiem brzmiał: Dzień 12 kwarantanny. Czas znaleźć nowego przyjaciela – komentuje żartobliwie użytkowniczka. Jak widać, pies dał wiele dobrej energii także dlatego, że rozbawił wielu z nas, którzy siedzą teraz cały czas w domach i dobry humor coraz rzadziej nam dopisuje.

  1. Dramat polskiego zoo. Przez epidemię kończą się pieniądze na utrzymanie zwierząt
  2. Maleńki buldog złości się na swoją mamę. Właścicielka nagrała najbardziej uroczy napad gniewu
  3. Kotka z rują. Jak długo trwa „marcowanie”, i jak je rozpoznać? Odpowiadamy

Czy psy widzą się w lustrze?

W 1970 roku dr Goerge Gullop, psycholog z Uniwersytetu w Tulane w Stanach Zjednoczonych, przeprowadził badania dotyczące tego, czy zwierzęta rozumieją, że widzą w lustrze swoje odbicie, czy mają samoświadomość. Okazuje się, że ta cecha charakteryzuje większość ssaków naczelnych, świadomość widzenia samego siebie w lustrze oznacza wysoko rozwiniętą inteligencję poznawczą, dlatego, gdy niemowlę widzące swoje odbicie w lustrze, między 18 a 24 miesiącem życia rozpoznaje samego siebie, oznacza to, że rozwija się prawidłowo. Czy zwierzę wie, że widzi samego siebie? Po pewnym czasie zaczyna zdawać sobie z tego sprawę.

Zwierzęta przy pierwszym kontakcie z lustrem zaczynają zaczepiać swoje odbicie. Mały pies zaczyna szczekać, zachęcać nowego towarzysza do zabawy, szybko jednak zdaje sobie sprawę, że nikogo tam nie ma. Psy posługują się głównie węchem, obecność innego psa rejestrują za pomocą zmysłu powonienia. Dlatego dość szybko zdają sobie sprawę, że w lustrze nikogo nie ma i zaczynają ignorować swoje odbicie.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

owczarek niemiecki
instagram.com/ babyanimalshq

Pies jest w prawdziwym szoku, gdy widzi siebie pierwszy raz.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Animals ❤️ (@babyanimalshq)

Owczarki niemieckie, jako szczeniaki są naprawdę bardzo słodkie. Nie brakuje im jednak charakterystycznych dla tej rasy pokładów energii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 7-miesięczne dziecko chciało się tylko pobawić z psem. Chihuahua nie zachował spokoju
  2. Husky po raz pierwszy zobaczył przestraszonego szczeniaka. Chwilę później zrobił najpiękniejszą rzecz, wszystko się nagrało
  3. Weterynarz pomylił leki dla kota. Skutki okazały się katastrofalne
  4. Mąż chciał dotknąć ciążowego brzuszka żony. Ich pitbull zareagował natychmiast

źródło: zpazurem.pl

Poprzedni artykułDo sieci wyciekło wideo z polskiej karetki. Jest porażające, wywołało skrajne emocje
Następny artykułJej mąż i 4 dzieci nie żyją, córka ma porażenie mózgowe. Katarzyna Dowbor zaniemówiła widząc jak żyją kobiety
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl