Piekarnik w kuchni jest niezbędny. Odgrzewamy w nim jedzenie, pieczemy dania, robimy szybkie grzanki na śniadanie. Nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Niestety oprócz przyjemności, piekarnik może sprawić nam wiele kłopotów. Wypróbuj trik z tabletką do zmywarki. Będziesz zaskoczona.

Piekarnik wymaga mnóstwo uwagi i dbania o niego. Niestety, zazwyczaj przygotowujemy jedzenie, wyłączamy i nie poświęcamy mu dużo uwagi. Tabletka do zmywarki zrobi to za nas.

Piekarnik – niezastąpiony trik

Nasz piekarnik powinien być myty po każdym użyciu, ale przecież niewiele osób tak robi. Musielibyśmy czekać, aż ostygnie, umyć spore wnętrze piekarnika, co mogłoby wiązać się godziną szorowania. Na szczęście, nie musi być to naszym zwyczajem, wystarczy użyć tabletki do zmywarki. 

Tabletka do zmywarki ma w sobie substancje silnie odtłuszczające i myjące, które wspaniale czyszczą nasze naczynia. Wykorzystajmy jej możliwości nie tylko w zmywarce. Wystarczy wrzucić tabletkę do zmywarki na blachę do pieczenia i zalać wrzącą wodą. Efekt będzie oszałamiający.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak to działa?

Tabletka pod wpływem wrzątku zacznie się rozpuszczać, para będzie osiadać na całości piekarnika i w ten sposób zmiękczy każdy tłuszcz i bród. Po dwóch godzinach należy wyjąć blachę, wylać wodę i przy okazji ją także z łatwością wyczyścić. Potem możemy zabrać się za piekarnik, szmatką wytrzemy każdy możliwy bród. Gdy skończymy, przetrzyjmy wnętrze ręcznikiem papierowym. Bez większego wysiłku mamy czyściutki piekarnik bez żadnego tłuszczu, zaschniętych kawałków jedzenia i zapachów.

Warto wykorzystywać ten sposób przynajmniej kilka razy w miesiącu, jeśli piekarnika używamy niemal codziennie. Jeśli nie będziemy doprowadzali do maksymalnego przybrudzenia i zaschnięcia, czyszczenie zajmie nam o wiele mniej czasu. Jeśli wnętrze pieca nie jest aż tak bardzo brudne, możemy spróbować wyczyścić je nawet po godzinie trzymania w jego wnętrzu blachy w rozpuszczoną tabletką do zmywarki.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

piekarnik
fot. unsplash.com @Camylla Battani

Czysta i pachnąca kuchnia to ozdoba każdego domu. Piekarnik niestety jest czyszczony przez nas najrzadziej. Są na to na szczęście sposoby.

piekarnik
Fot. youtube.com/ Kontroler Marketów

Tabletka do zmywarki możemy pomóc w czyszczeniu wielu innych rzeczy, nie tylko naczyń. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Napięta sytuacja w Szpitalu Bródnowskim. 72 osoby zakażone koronawirusem, coraz mniej personelu medycznego
  2. Z ostatniej chwili: Lekarz, który miał bliski kontakt z prezydentem Rosji ma koronawirusa
  3. Nie żyje Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor miał 86 lat
  4. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną
  5. Pokazali wyjątkowe zdjęcia ze ślubu w czasie pandemii. „To nie jest ceremonia, jaką zaplanowaliśmy”
  6. Ministerstwo przekazało nowy raport. Nie żyje kolejne 5 osób, kolejna bariera tysięcy zakażonych przebita

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl