Janusz Gajos wielokrotnie powtarzał, że najważniejsze rzeczy w swoim życiu osiągnął za czwartym razem. Dopiero po trzech nieudanych próbach udało mu się zdać do szkoły teatralnej i tak samo jest w przypadku jego małżeństw. Jak aktor nazywa teraz swoją czwartą żonę?

Gwiazdor zdradził kiedyś, że swoje poprzednie ukochane traktuje z perspektywy czasu bardziej, jak koleżanki i żałuje, że relacje z nimi nabrały mocy urzędowej. Kim były poprzednie wybranki aktora i jak teraz wygląda jego relacja z ukochaną?

Janusz Gajos szczerze o swoim małżeństwie

Janusz Gajos poznał swoją obecną ukochaną już w 1989 roku w krakowskim Teatrze Starym, gdzie on występował jako aktor, a ona pełniła funkcję dyrektora kultury. Kobieta zdobyła numer gwiazdora i uparcie dzwoniła do niego, prosząc o spotkanie. Niestety, serialowy Janek Kos zawsze odmawiał, tłumacząc się brakiem czasu. Dopiero po długim czasie nalegań Elżbiety, mężczyzna zgodził się na spotkanie, które jak sam teraz przyznaje, stało się początkiem ich pięknej miłości.

Elżbieta jest kobietą, która dała aktorowi prawdziwe szczęście i stabilizację. Janusz Gajos przeszedł pod jej okiem przemianę i z topiącego smutku w alkoholu choleryka stał się spokojnym i opanowanym człowiekiem. Aktor zdradził również, jak obecnie nazywa swoją ukochaną. Bez oporu przyznaje on, że Elżbieta jest największą miłością jego życia i nazywa ją osobistym kierownikiem produkcji.

-Nie jesteśmy idealnym małżeństwem, ale ćwierć wieku trwam w stabilnym związku. Udowodniłem, że się nadaję. To było wszystko, do czego dążyłem — wyznał kiedyś aktor.

Byłe żony Janusza Gajosa

Aktor ma za sobą trzy nieudane małżeństwa. Pierwszą z jego wybranek poznał w szpitalu, gdzie udał się po nieszczęśliwym wypadku na planie serialu „Czterej pancerni i pies”. Gwiazdor szybko zakochał się w pięknej laborantce. Niestety, Zoja zdradziła go z jego dobrym kolegą z teatru.

Po rozwodzie przyszedł czas na kolejny związek. Janusz Gajos zakochał się wówczas w aktorce Ewie Miodyńskiej, która zostawiła dla niego całą prężnie rozwijającą się karierę i zajęła się domem. Ta sytuacja tak bardzo przytłoczyła aktora, że odsunął się od ukochanej, a ta aż do samej śmierci w 2001 roku nie wybaczyła mu porzucenia jej z powodu znudzenia.

Trzecią wybranką gwiazdora była asystentka Olgi Lipińskiej na planie programu „Kabarecik” – Barbara Nabiałczyk. Janusz Gajos walczył nawet o ukochaną z jej ówczesnym narzeczonym — aktorem Tadeuszem Borowskim. Para była ze sobą bardzo szczęśliwa i doczekała się nawet córeczki Agaty. Z czasem jednak na jaw wyszły różnice charakterów, które nie tylko nie pozwoliły im znaleźć porozumienia, ale też skutkowały wieloma kłótniami.

Nic więc dziwnego, że aktor uważa, że prawdziwe szczęście odnalazł dopiero ze swoją czwartą żoną — Elżbietą Brożek. Janusz Gajos do tej pory podkreśla, jak bardzo zakochany jest w swojej wybrance i jak wielki wpływ miała na jego życie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Janusz Gajos nie pojawi się już na deskach teatru. Znamy powody decyzji legendarnego aktora
  2. Marcin Hakiel podjął decyzję o przeprowadzce. Nie może mieszkać w domu, który dzielił z Kasią?
  3. „Pytanie na śniadanie”: Cichopek bez Kurzajewskiego. Z nowym partnerem poprowadziła dzisiejsze wydanie

Źródło: Viva!, Pomponik

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.