Rozwód nastąpił po 80 latach związku. 99-letni mężczyzna z odkrył rzecz, która każdego doprowadziłaby do furii. Okazało się, że jego o trzy lata młodsza żona miała romans 70 lat wcześniej, a nieświadomy niczego mąż odkrył niewierność swojej małżonki przypadkiem.

Jest to rekord, jeżeli chodzi o wiek rozwodzącej się pary. Jak się okazuje, będąc seniorem, uczucie w związku również może się wypalić lub zmienić. Tym bardziej, kiedy powodem tej zmiany jest taka informacja. Poprzednią najstarszą parą, która wniosła o rozwód była Bertie i Jessie Wood, oboje w wieku 98 lat, z Wielkiej Brytanii.

Rozwód po 80 wspólnych latach 

Mężczyzna z Włoch dowiedział się o romansie swojej małżonki na kilka dni przed Bożym Narodzeniem. Przeglądając szuflady, znalazł jej listy, które w latach 40. XX wieku pisywała do kochanka. Rosa- jego żona przyznała się do zdrady – para kochanków spotykała się w latach 30. XX wieku, kiedy Antonio został wysłany jako młody oficer do Neapolu. 
 
Gdy mężczyzna dowiedział się o romansie żony, wniósł pozew o rozwód – nie pomógł nawet płacz i prośby Rosy. Głównym powodem rozwodu nie była tylko zdrada, Antonio nie mógł pogodzić się z tym, że przez tyle lat jego ukochana trzymała w tajemnicy listy od kochanka. Dla niego było to równoznaczne z kontynuowaniem romansu.

I choć byli ze sobą aż 80 lat, obecnie Rosa i Antonio czekają na sfinalizowanie rozwodu. 

 

babcia
pexels.com

Rozwód w Polsce

Choć wiek życia się wydłuża, mimo to ludzie nie decydują się na relacje do końca życia i chcą wnosić sprawy o rozwód. Dlaczego ludzie się rozwodzą?

Wśród par, które zdecydowały się na rozwód, wzrasta udział małżeństw o długim (ponad 15-letnim) stażu, co wiąże się z wysoką liczbą małżeństw zawieranych 20-30 lat temu. – informuje nas GUS. Ze statystyk wynika, że częściej o rozwód wnoszą kobiety. W tym przypadku było jednak inaczej.
 
Poprzedni artykułKeanu Reeves po raz pierwszy od lat ma dziewczynę! Pokazał się z nią publicznie [ZDJĘCIA]
Następny artykułJak uzyskać chłodny brąz? Wskazówki, by uzyskać idealny odcień