Syn to marzenie każdego mężczyzny, jednak nad naturą trudno zapanować. Zwykle panowie godzą się, z tym że może im się urodzić córka i nie mają większych trudności z zaakceptowaniem takiego stanu rzeczy. Co, jednak gdy partner nie zamierza wychowywać dziewczynki? Na jednym z forów pojawił się skandaliczny wpis: Narzeczona po ślubie ma urodzić mi trzech synów. W innym wypadku będzie aborcja, do skutku — pisał autor.

Aborcja na życzenie mężczyzny? Zdaniem pewnego internauty kobieta powinna urodzić dzieci dokładnie takiej płci, jaką on chce (ma to być syn). Mężczyzna zignorował nie tylko potrzeby, uczucia i zdrowie partnerki, ale także polskie prawo. Czy partner może żądać od kobiety usunięcia ciąży ze względu na płeć dziecka?

Syn: dlaczego mężczyźni chcą mieć syna?

Mężczyźni chcą mieć syna, bo marzą o przekazaniu ma całej swojej wiedzy, którą córki mogą nie być zainteresowane. Już od pierwszych tygodni ciąży wyobrażają sobie wspólną grę w piłkę, wypady na ryby czy inne zajęcia uważane przez społeczeństwo za typowo męskie. Syn daje też większą szansę na przekazanie nazwiska przyszłym pokoleniom. Niektórzy panowie zwyczajnie boją się też, że nie będą umieli wychować dziewczynki, a zwłaszcza nastolatki. W sieci możemy znaleźć wiele artykułów, których autorzy piszą, że gdy mężczyzna mówi, że chce mieć dziecko, to mówi, że chce mieć syna.

Autor wpisu zamieszczonego na jednym z forów internetowych chce mieć trzech synów za wszelką cenę. Z wszelkimi niepowodzeniami zamierza walczyć aborcją. Nie zdradził, czy jego partnerka wie o jego planach. Z pewnością poinformował ją, że marzy o synu, ale czy wspominał o radykalnych metodach? Dla żadnej kobiety usunięcie ciąży nie jest przyjemnością i nawet te, które nie uważają tego za coś złego, nie mają ochoty wykorzystywać zabiegu do spełniana marzeń o wybranej płci dziecka.

Czy aborcja jest legalna?

Aborcja jest legalna tylko w trzech przypadkach. W Polsce dopuszcza się możliwość usunięcia ciąży, jeśli zagraża ona życiu lub kobiety, jeśli badania wskazują na ciężkie uszkodzenie płodu oraz jeśli zachodzi prawdopodobieństwo, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (kazirodztwo, gwałt).

Polskie prawo nie przewiduje aborcji na życzenie, tym samym nasz kraj w tej kwestii należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. Polki chcące poddać się usunięciu ciąży zwykle decydują się na wyjazd zagranicę, jednak nie wszystkie mogą sobie na to pozwolić. Na obecnych przepisach najbardziej cierpią kobiety z niskimi dochodami. Zwykle wbrew własnej woli zmuszone są do urodzenia i wychowania dziecka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

SYN
fot. unsplash.com, freestocks

Czy partner może żądać od kobiety usunięcia ciąży ze względu na płeć dziecka?

SYN
Fot.pexels.com

W Polsce aborcja jest możliwa jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. 10 rzeczy, które powodują raka. Wszyscy dobrze je znamy
  3. Weronika: „Mam 23 lata i 280 tysięcy długu. Nie wiem, co mam zrobić”
  4. Fryzjer wyjawił najgorsze momenty swojej pracy. Utkwił mu w głowie szczególnie jeden przypadek
  5. Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
  6. 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!
Poprzedni artykułHoroskop dla tych 4 znaków zodiaku to pasmo szczęścia i sukcesów. Jesień zacznie się dla nich z przytupem
Następny artykułKotek zobaczył pierwszy raz w życiu kurę. Jego reakcja jest bezcenna
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.