Szczeniaki tych pięciu ras, to najdroższe psy w Polsce. Aby zostać ich właścicielami, czasami musimy wydać prawdziwą fortunę. Ostatni czworonóg to prawdziwe zaskoczenie. Kto by się spodziewał?
Choć coraz więcej osób decyduje się na adopcję zwierząt, niektórzy chcą, aby ich najlepszy, czworonożny przyjaciel posiadał rodowód, i nie ma w tym nic złego. Jednak, jeżeli decydujemy się na psa z hodowli, musimy się liczyć ze zdecydowanym ubytkiem w naszym portfelu. Szczeniaki potrafią naprawdę słono kosztować.
Najdroższe szczeniaki
Najdroższe szczeniaki to oczywiście te najmodniejsze. Na przełomie lat 80. i 90. były to jamniki, owczarki niemieckie i rottweilery. Następnie u szczytu sławy stanęły chińskie rasy psów jak mops czy chiński grzywacz, później nadeszła era miniaturek. Yorkshire teriery i shih tzu były wtedy najbardziej pożądane. Modne były także amstaffy, bulteriery, golden retrievery i labradory. Jednak jak to w modzie bywa – przemija. Które szczeniaki są teraz najdroższe?
Ranking najdroższych szczeniaków:
5 miejsce: Border collie
Border collie znany również jako Lassie, to najmądrzejsza rasa psów. Za takiego pięknego szczeniaka zapłacimy od 4 do 5 tysięcy złotych.
4 miejsce: Mastif tybetański
Ten szczeniak, wyglądem przypominający lwa, osiąga naprawdę pokaźne rozmiary. Z tego typowo stróżujące obronnego psa zapłacimy w Polsce około 5-6 tysięcy, choć najdroższy przedstawiciel rasy kosztował 10 mln juanów chińskich.
3 miejsce: Wilczarz irlandzki
Wilczarz irlandzki to majestatyczny olbrzym, niestety rasa ta ma skłonności do genetycznego nowotworu gości, więc jej przedstawiciele żyją stosunkowo krótko. Jeżeli jednak chcemy, by szczeniak wilczarza irlandzkiego trafił pod nasz dach, musimy być gotowi zapłacić za niego od 5 do 6 tysięcy złotych.
2 miejsce: Buldog angielski
Buldog angielski to jedna z najpopularniejszych ras psów, jednak jest ona bardzo trudna w hodowli. Ponieważ jest to rasa wielkogłowa, szczeniaki przychodzą na świat przez cesarskie cięcie. Cena buldoga angielskiego to od 5 do 8 tysięcy złotych.
1 miejsce: Jamnik
Choć jamnik nie należy do najdroższych psów, ten musiał znaleźć swoje zaszczytne miejsce w rankingu. Musimy pamiętać, że nawet w niezbyt drogich rasach, trafiają się wyjątkowe szczeniaki jak i już dorosłe psy, których cena potrafi zwalić nas z nóg. Tego wyjątkowego dorosłego jamnika, wybitnego reproduktora, chciano kupić za 20 tysięcy dolarów. Jednak właściciel, nie sprzedał zwierzęcia, gdyż był do niego za bardzo przywiązany. Jak widać, dla niektórych od pieniędzy o wiele bardziej liczy się więź z psem, który jak wiadomo, jest najlepszym przyjacielem człowieka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szczeniaki
Fot. AlainAudet, Pixabay

Szczeniaki buldoga angielskiego kosztują od 5 do 8 tysięcy.

szczeniaki
Fot. Kaz, Pixabay

Border collie uważane są za najmądrzejsze psy.

szczeniaki
Fot. congerdesign, Pixabay

Mężczyzna chciał kupić jamnika za 20 tysięcy dolarów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wychudzony kotek śledził kobietę w drodze do domu. Nie chciał odejść, zrobiła jedyną słuszną rzecz
  2. Sikorski nie zapłaci ani grosza, powołał się na „klauzulę sumienia”. Oberwało się TVP, Kurski nie będzie zadowolony
  3. Dorosły owczarek niemiecki pierwszy raz widzi małego szczeniaka. Niezwykła reakcja psa
  4. Pies z ludzką twarzą. Ludzie są porażeni, gdy widzą jego zdjęcia
  5. Pies zobaczył samego siebie w telewizji. Włascicielka nagrała nieziemską reakcję
  6. Wychudzona suczka została znaleziona na śmietniku. Zdjęcia po kilku tygodniach zapierają dech

źródło: onet.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.