Szczeniaki tych pięciu ras, to najdroższe psy w Polsce. Aby zostać ich właścicielami, czasami musimy wydać prawdziwą fortunę. Ostatni czworonóg to prawdziwe zaskoczenie. Kto by się spodziewał?
 
Choć coraz więcej osób decyduje się na adopcję zwierząt, niektórzy chcą, aby ich najlepszy, czworonożny przyjaciel posiadał rodowód, i nie ma w tym nic złego. Jednak, jeżeli decydujemy się na psa z hodowli, musimy się liczyć ze zdecydowanym ubytkiem w naszym portfelu. Szczeniaki potrafią naprawdę słono kosztować. 
 
Najdroższe szczeniaki 
 
Najdroższe szczeniaki to oczywiście te najmodniejsze. Na przełomie lat 80. i 90. były to jamniki, owczarki niemieckie i rottweilery. Następnie u szczytu sławy stanęły chińskie rasy psów jak mops czy chiński grzywacz, później nadeszła era miniaturek. Yorkshire teriery i shih tzu były wtedy najbardziej pożądane. Modne były także amstaffy, bulteriery, golden retrievery i labradory. Jednak jak to w modzie bywa – przemija. Które szczeniaki są teraz najdroższe?
  1. Dramat polskiego zoo. Przez epidemię kończą się pieniądze na utrzymanie zwierząt
  2. Maleńki buldog złości się na swoją mamę. Właścicielka nagrała najbardziej uroczy napad gniewu
  3. Kotka z rują. Jak długo trwa „marcowanie”, i jak je rozpoznać? Odpowiadamy
 
Ranking najdroższych szczeniaków:
 
5 miejsce: Border collie
 
Border collie znany również jako Lassie, to najmądrzejsza rasa psów. Za takiego pięknego szczeniaka zapłacimy od 4 do 5 tysięcy złotych. 
 
4 miejsce: Mastif tybetański 
 
Ten szczeniak, wyglądem przypominający lwa, osiąga naprawdę pokaźne rozmiary. Z tego typowo stróżujące obronnego psa zapłacimy w Polsce około 5-6 tysięcy, choć najdroższy przedstawiciel rasy kosztował 10 mln juanów chińskich.
 
3 miejsce: Wilczarz irlandzki 
 
Wilczarz irlandzki to majestatyczny olbrzym, niestety rasa ta ma skłonności do genetycznego nowotworu gości, więc jej przedstawiciele żyją stosunkowo krótko. Jeżeli jednak chcemy, by szczeniak wilczarza irlandzkiego trafił pod nasz dach, musimy być gotowi zapłacić za niego od 5 do 6 tysięcy złotych.
 
2 miejsce: Buldog angielski 
 
Buldog angielski to jedna z najpopularniejszych ras psów, jednak jest ona bardzo trudna w hodowli. Ponieważ jest to rasa wielkogłowa, szczeniaki przychodzą na świat przez cesarskie cięcie. Cena buldoga angielskiego to od 5 do 8 tysięcy złotych. 
 
1 miejsce: Jamnik
 
Choć jamnik nie należy do najdroższych psów, ten musiał znaleźć swoje zaszczytne miejsce w rankingu. Musimy pamiętać, że nawet w niezbyt drogich rasach, trafiają się wyjątkowe szczeniaki jak i już dorosłe psy, których cena potrafi zwalić nas z nóg. Tego wyjątkowego dorosłego jamnika, wybitnego reproduktora, chciano kupić za 20 tysięcy dolarów. Jednak właściciel, nie sprzedał zwierzęcia, gdyż był do niego za bardzo przywiązany. Jak widać, dla niektórych od pieniędzy o wiele bardziej liczy się więź z psem, który jak wiadomo, jest najlepszym przyjacielem człowieka. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

szczeniaki
Fot. AlainAudet, Pixabay

Szczeniaki buldoga angielskiego kosztują od 5 do 8 tysięcy.

szczeniaki
Fot. Kaz, Pixabay

Border collie uważane są za najmądrzejsze psy.

szczeniaki
Fot. congerdesign, Pixabay

Mężczyzna chciał kupić jamnika za 20 tysięcy dolarów. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brali ślub w plenerze, kiedy nagle pies nie wytrzymał. Później stała się rzecz, którą goście zapamiętają do końca życia
  2. Kobieta zostawiła zranionego szczeniaka na lotnisku. Do obroży przypięła pożegnalny list
  3. Staruszka myślała, że nigdy nie zobaczy już swojego kota. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy
  4. Mąż chciał dotknąć ciążowego brzuszka żony. Ich pitbull zareagował natychmiast

źródło: onet.pl

Poprzedni artykułPrzenigdy go nie lekceważ. 1 rodzaj kaszlu wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem
Następny artykułDziewczyna źle się czuła, ale lekarze nie potrafili jej pomóc. Na diagnozę czekała 20 lat, prawda była porażająca
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.