Tatiana Okupnik apeluje o pomoc. Wokalistka zaangażowała się w bardzo ważną akcję. Mały Maciuś Cieślik choruje na SMA, chorobę, której leczenie jest horrendalnie drogie. Artystka pomaga mamie dziecka w zbiórce pieniędzy na najdroższy lek świata kosztujący 9 milionów złotych.

Tatiana Okupnik jest spiritus movens całego wydarzenia. To ona nagłośniła wiadomość o chorobie dziecka i zaangażowała popularne osoby do promowania zbiórki. W nagraniu wzięła udział Małgorzata Kożuchowska, Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski, Ada Fijał i Sonia Bohosiewicz.

Tatiana Okupnik błaga o pomoc

Artystka robi wszystko by pomóc małemu Maciusiowi. SMA to choroba, która postępuje bardzo szybko, leczenie można wdrążyć, dopóki dziecko nie osiągnie wyznaczonej wagi, dlatego akcja zyskała nazwę 300 gram.

Wokalistka, by nagłośnić sprawę, pojawi się w Dzień dobry TVN już 23 grudnia. W sieci jednak już krąży nagranie, które ma zachęcić do wpłacania na zbiórkę.

Wciąż brakuje 3 milionów do uzyskania pełnej kwoty. Artystka udostępniła link do zbiórki. Mama chłopca ma nadzieję, że uda się zebrać docelową kwotę.

Jestem ministerstwem zdrowia

Mama chłopca każdego dnia walczy z chorobą synka. Bardzo liczy się czas. Pani Ewelina we wzruszających słowach opisuje swoją rolę:

Stałam się jednoosobowym ministerstwem zdrowia, które w jednym i tym samym momencie musi ogarniać rehabilitację dla syna, jeździć od lekarza do lekarza, ściśle przestrzegać przepisanej diety, licząc każdą kalorię, patrzeć, czy synek oddycha i sprawdzać saturację na przenośnym respiratorze – opowiada kobieta na stronie zbiórki.

Artystka prosi o pomoc także na zbiórkę Nikosia Wasilewskiego, także chorego na SMA. Tatiana Okupnik zorganizowała na swoim profilu na Instagramie pomocne poniedziałki. Fani artystki mogą dzięki temu dowiadywać się o kolejnych osobach potrzebujących pomocy.

SMA to rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba wywołana wadą genetyczną. Dziecko rozwija się do pewnego momentu prawidłowo. Nagle zaczynają obumierać neurony odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Choroba prowadzi co częściowego, albo całkowitego paraliżu.

Tatiana Okupnik pomaga ze wszystkich sił osobom, które tego potrzebują. Wokalistka pomaga najmłodszym, ale także ich mamą. Sama mierzy się z licznymi konsekwencjami porodu, o których otwarcie mówi.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl