Uczestnik znanych teleturniejów TVP Zbigniew Opioła nie żyje. Jego ciało znaleziono w jednym ze zbiorników przeciwpożarowych kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania. Mężczyzna występował w takich programach jak: Jeden z dziesięciu, czy Va Banque. Okoliczności jego śmierci są wyjaśniane. Siostra zmarłego mężczyzny błaga o pomoc – Błagam pomóżcie mi – powiedziała w rozmowie z Faktem.

Służby śledcze są w trakcie ustalania, co mogło być przyczyną jego śmierci. Na ten moment nie wykluczają żadnej z opcji. Uczestnik teleturniejów TVP miał 50 lat.

Zbigniew Opioła nie żyje. Był uczestnikiem teleturniejów TVP

Podejrzenia w sprawie Zbigniewa Opioły pojawiły się po raz pierwszy 22 marca, kiedy zgłoszono jego zaginięcie. Były szef mężczyzny zawiadomił funkcjonariuszy policji, po tym, jak otrzymał bardzo niepokojącą wiadomość SMS. Z telefonu zaginionego uczestnika teleturniejów TVP wysłano wiadomość o treści:

– Kończę pracę, nikt mnie więcej nie zobaczy – informuje Wirtualna Polska.

Niedługo po tym rozpoczęły się poszukiwania zaginionego mężczyzny. W pierwszej kolejności służby wtargnęły do jego mieszkania, gdzie odnaleziono ślady krwi. Po trzech dniach ciało Zbigniewa Opioły wyłowiono ze zbiornika przeciwpożarowego, gdzie doprowadził ich pewien mężczyzna, który tamtego wieczoru miał widzieć przy nim osobę w zakrwawionej bluzie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W związku z dotychczas zebranymi dowodami sprawa trafiła do prokuratury, która nie wyklucza udziału osób trzecich w całym zdarzeniu. Pod uwagę brane jest także samobójstwo.

Siostra Zbigniewa Opioły błaga o pomoc

O zaistniałej sytuacji zrobiło się bardzo głośno w całej Polsce. Wobec tego dziennikarze Faktu postanowili skontaktować się z siostrą zmarłego mężczyzny. Kobieta jest załamana i nie może zrozumieć tego, co się wydarzyło:

– W jaki sposób brat znalazł się kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania, skąd tyle krwi było w jego mieszkaniu, a na klatce schodowej żadnych śladów? – zapytała siostra zmarłego uczestnika teleturniejów TVP w rozmowie z Faktem.

Kobieta jest przekonana, że jej brat nie byłby w stanie popełnić samobójstwa. Błaga wszystkich ewentualnych świadków zdarzenia o pomoc. Pragnie ustalić przyczyny i okoliczności śmierci:

– Nie daje mi to spokoju, on nie mógł tego zrobić. Mój brat był taki religijny, do piekła poszedłby, gdyby popełnił samobójstwo. Nie wierzę, że zrobiłby coś sobie… Chciałabym wiedzieć, co się wydarzyło. Poznać prawdę. Proszę ludzi dobrej woli o pomoc, żeby zgłaszali się na policję, jeśli widzieli mojego brata w ostatnich godzinach jego życia… Błagam pomóżcie mi – apeluje siostra Zbigniewa Opioły.

Rodzinie zmarłego przesyłamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: fakt.pl, teleshow.wp.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl