Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Brad Pitt postanowił walczyć ze swoim uzależnieniem. „Od 1.5 roku chodzę na mityngi AA”
Marta Kulik
Marta Kulik 05.09.2019 18:25

Brad Pitt postanowił walczyć ze swoim uzależnieniem. „Od 1.5 roku chodzę na mityngi AA”

uzależnienie
fot. screen YouTube TheEllenShow

Znany aktor źle znosił rozwód, o którym rozpisywały się media na całym świecie. W rozmowie z New York Times przyznał, że uzależnienie niszczyło jego zdrowie, dlatego przez półtora roku regularnie chodził na spotkania dla anonimowych alkoholików.

W jednym z ostatnich wywiadów Brad Pitt przyznał, że uzależnienie od alkoholu zmusiło go do podjęcia radykalnych kroków. Aktor wiele godzin spędził w grupie wsparcia, gdzie po raz pierwszy od dawna spotkał się z otwartością i szczerością.

Brad Pitt: uzależnienie

Brad Pitt udzielił wywiadu dla dziennika New York Times, w którym opowiedział o filmie Pewnego razu… w Hollywood (w którym zagrał także polski aktor Rafał Zawierucha) i zupełnie nowej produkcji Ad Astra. Przy okazji wyszło na jaw, że światowej sławy gwiazdor przez długi czas walczył z uzależnieniem.

– Ci wszyscy ludzie siedzą wokół ciebie, są otwarci i szczerzy w sposób, który nigdy nie był mi znany. To była bezpieczna przestrzeń, gdzie nikt mnie nie osądzał, dlatego też nie osądzałem się sam — mówił aktor dla New York Times.

Stan gwiazdora pogorszył się po głośnym rozstaniu z Angeliną Jolie. Plotkowano wtedy o ich rodzinnych problemach i anoreksji Angeliny, która po rozwodzie miała mieć ogromne problemy z odżywianiem. W końcu wyszło na jaw, że sam Bard także bardzo przeżył zakończenie małżeństwa. Dziś doszedł do siebie, między innymi dzięki grupie AA, która udzieliła mu ogromnego wsparcia, a żadne z jego osobistych zwierzeń nie przedostało się do mediów.

Gdzie szukać pomocy, gdy jest się uzależnionym od alkoholu?

Gdy jest się uzależnionym od alkoholu, pomocy można szukać w wielu miejscach, które specjalizują się w leczeniu uzależnień. Jeśli w naszej miejscowości nie ma spotkań AA lub nie chcemy opowiadać o swoich problemach w towarzystwie obcych osób, to dobrym wyjściem będzie kontakt z terapeutą czy poradnią leczenia uzależnień. Można też łączyć kilka form terapii.

Najlepiej jest podjąć leczenie, które odbywa się w placówkach leczenia uzależnień. Do placówki najlepiej zgłosić się najpierw telefonicznie, aby dowiedzieć się, jakie są warunki i terminy przyjęć. Wybór nie powinien być dokonywany pomiędzy spotkaniami AA a terapią, ponieważ one mogą się uzupełniać. Często terapeuci zalecają mityngi, jedno nie wyklucza drugiego, ale też go nie zastępuje. Samo leczenie jednak odbywa się w placówkach leczenia odwykowego, a spotkania AA to działalność samopomocowa, najczęściej te formy są uzupełnieniem — informuje Aneta Koczaska-Siedlecka z Działu Lecznictwa Odwykowego i Programów Medycznych PARPA w rozmowie z lelum.pl.

W leczeniu uzależnienia najważniejsze jest, aby osoba chora zdała sobie sprawę ze swojego problemu i czuła motywację do wyjścia z nałogu. Każdy, kto zmaga się z uzależnieniem, lub zna taką osobę, może skorzystać z wyszukiwarki placówek znajdującej się na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uzależnienie

Brad Pitt źle zniósł bolesne rozstanie z Angeliną Jolie.

uzależnienie

Aktor uzyskał pomoc na spotkaniach AA.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama Dawida Kwiatkowskiego opowiedziała o swojej walce z nałogiem. „Potrafiłam o 5 rano iść kupić alkohol”
  3. Nie żyje Peter Lindbergh. Legendę mody żegna sama Meghan Markle
  4. Tomasz Karolak opowiedział o wywoływaniu ducha swojego dziadka. Zrobił to podczas studiów
  5. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
  6. Nie żyje gwiazda „Idola”. Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: pudelek.pl