Wiadomość, która obiegła całą Polskę, nie jest najlepsza. Dzisiaj media przekazały informację o śmierci znanego Polaka. Pewnie niektórzy z was natknęli się na jego twórczość. Zmarł w niedzielę we Wrocławiu. Ogromna strata nie tylko dla bliskich, lecz także dla świata kultury.

Media dzisiaj przekazały wiadomość o śmierci znanego i lubianego Polaka. Zmarł w niedzielę, 30 sierpnia, we Wrocławiu, miał 83 lata. Rodzina i bliscy są pogrążeni w rozpaczy, ale jego twórczość pozostanie z nami na długo.

Nie żyje Tadeusz Machnowski

Wczoraj w niedzielę, 30 sierpnia, po długiej chorobie zmarł Tadeusz Machnowski, miał 83 lata. Mężczyzna był kurpiowskim poetą, prozaikiem i publicystą. Jak informuje portal ostroleka.pl mieszkał i tworzył w Ostrołęce, ale urodził się Ostrymkole Dworskim w gminie Długosiodło.

Artysta urodził się w 1937 roku, w 1972 przeniósł się do Ostrołęki. Autor debiutował w 1965 na łamach Tygodnika Kulturalnego. Na swoim koncie miał wiele tomików poezji i prozy m.in. Las, Za podwójną gardą, Wieżowce, Mały koncert ziołowy, Sens życia, Legenda Narwi, Nadnarwiańskie niezapominajki, Narwiobóle czy Schodami do nieba.

  1. Dramat Rafała Trzaskowskiego. Błaga o pomoc rząd, nie miał innego wyjścia
  2. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie

Wybitny polski artysta

Był wielkim artystą, bardzo cenionym przez swoje środowisko. W swoich utworach najczęściej poruszał tematy człowieka oraz nadnarwiańskiej przyrody. Swoje ostatnie chwile spędził w szpitalnym łóżku najpierw w Ostrołęce, później we Wrocławiu. Towarzyszyli mu jego syn oraz synowa.

— Boże mój, pisałem wczoraj, a dzisiaj zmarł, Tadeusz Machnowski, Poeta od Franciszka i Narwi, Honorowy Obywatel Gminy Kadzidło. Tęsknimy Tadziu, cholernie tęsknimy — napisał jeden z jego przyjaciół na Facebooku.

Pragniemy złożyć najgłębsze wyrazy współczucia. Niestety to nie jedyna śmierć, o której dowiedzieliśmy się ostatnio.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Był cenionym poetą i prozaikiem.

Przyjaciele nie mogli uwierzyć w jego nagłe odejście.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
  2. Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszać
  3. Koszmar w szpitalu. Bezsilny pacjent próbował wyjść na czworaka korytarzem, ludzie dookoła tylko patrzyli
  4. Anna Lewandowska zmiażdżona przez znaną aktywistkę. Ostra wiązanka wbija w ziemię
  5. Skóra w popularnym mleku? Mężczyzna nie mógł uwierzyć: „Tkanka mięsopodobna”. Producent odpowiedział
  6. Spróbujesz raz i poprosisz o dokładkę. Pyszna surówka z buraka i selera

Źródła: eostoleka.pl, ostroleka.pl, to.com.pl, terazostroleka.pl

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl