Dziś Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci wybitnego polskiego aktora. Franciszek Pieczka zmarł w wieku 94 lat. Wiemy, gdzie gwiazdor serialu „Ranczo” spędził ostatnie miesiące swojego życia.

Dziś, 23 września 2022 roku, w godzinach popołudniowych rozgłośnia RDC przekazała dramatyczne informacje o odejściu jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich artystów. Zmarł Franciszek Pieczka. 94-letni aktor znany był z takich produkcji, jak „Potop”, „Quo Vadis” czy „Czterej pancerni i pies”, a na swoim koncie miał mnóstwo odznaczeń i nagród branżowych. Wiemy, co działo się z gwiazdorem zaraz przed śmiercią.

Jak Franciszek Pieczka spędził ostatnie miesiące przed śmiercią?

Aktor urodził się w Godowie — miejscowości położonej na Górnym Śląsku. Pomimo faktu, że całe życie z dumą opowiadał o swoim pochodzeniu i chętnie wracał pamięcią do lat spędzonych w rodzinnej miejscowości, większość czasu spędził w stolicy, gdzie realizował się zawodowo. To właśnie tutaj zamieszkał razem ze swoją żoną Henryką i dziećmi — synem Piotrem oraz córką Iloną.

Okazało się, że w ostatnich latach życia, gdy Franciszek Pieczka podjął decyzję o zakończeniu swojej kariery aktorskiej i coraz rzadziej pojawiał się w mediach, w dalszym ciągu mieszkał w Warszawie. Po śmierci swojej ukochanej żony Henryki w 2004 roku aktor postanowił przeprowadzić się do warszawskiej Falenicy w dzielnicy Wawer, o czym opowiedział w jednym ze swoich wywiadów.

Mieszkam pod Warszawą w Falenicy z synem i synową oraz wnukami. W tym czasie jeszcze bardziej dziękuję Panu Bogu za rodzinę, za syna oraz bardzo wierzącą i opiekuńczą synowązdradził Franciszek Pieczka w rozmowie z portalem „wPolityce”.

Franciszek Pieczka mieszkał wraz z synem i jego żoną

Ostatnie lata życia nie były dla aktora najłatwiejszym doświadczeniem. Jego samopoczucie uległo znacznemu pogorszeniu po śmierci małżonki, a do tego doszła późniejsza pandemia koronawirusa. W związku z dużym ryzykiem zachorowania Franciszek Pieczka większość czasu spędzał w domu, z dala od innych ludzi.

Wtedy też podjął decyzję o unikaniu mediów i udzielaniu kolejnych wywiadów. Jak sam przyznał, bardzo źle wpływało to na jego kondycję psychiczną. Całe szczęście gwiazdor w ostatnich latach swojego życia mógł liczyć na wsparcie i opiekę swojego syna Piotra, a także jego żony. Franciszek Pieczka mieszkał wraz z rodziną swojej pociechy, która dbała o to, aby niczego mu nie brakowało.

Franciszek Pieczka
fot.TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Franciszek Pieczka szczerze o tym, jak teraz żyje. Na co dzień może liczyć na pomoc synowej
  2. Ekipa Katarzyny Dowbor przeszła samą siebie. Prowadząca „Nasz nowy dom” przekazała rodzinie wspaniałe wieści
  3. Nie będzie Sylwestra TVN 2022/2023 w Warszawie. Ujawniono powód zaskakującej decyzji


Źródło: Domek i Ogródek

 

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.