Matylda Damięcka 1 sierpnia opublikowała na swoim profilu poruszający komunikat, który opatrzyła wymownymi grafikami. Gwiazda w ten sposób chciała uczcić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Fani nie kryli wzruszenia: – […] minimalizm, który łapie za serce i wywraca je na drugą stronę… – czytamy w jednym z komentarzy. 

Matylda Damięcka w wyjątkowy sposób uczciła 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Na jej instagramowym profilu pojawił się post, który chwyta za serce. 

Matylda Damięcka opublikowała poruszający post 

1 sierpnia na profilu Matyldy Damięckiej pojawił sie poruszający wpis nawiązujący do kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Aktorka opublikowała wymowne grafiki, które wyrażają więcej niż tysiąc słów.

To nie pierwszy raz, kiedy aktorka odnosi się do istotnych wydarzeń, publikując grafiki swojego autorstwa. Artystka jak zwykle zaskoczyła swoją kreatywnością, która tym razem skłoniła do wielu refleksji i wywołała falę wzruszenia. 

Internauci w komentarzach nie szczędzili komplementów. Jednogłośnie stwierdzili również, że prace Matyldy Damięckiej, jak zwykle bardzo trafnie odnoszą się do wydarzeń, które miały miejsce 77 lat temu. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Posługujesz się niesamowicie pięknym, skromnym a przy tym bardzo wymownym językiem. Zabawa w wojnę… chapeau bas

Niesamowicie wymowne są te rysunki

– Wspaniale to Pani ujęła, wspaniale

Jak zwykle minimalizm, który łapie za serce i wywraca je na drugą stronę… – czytamy w komentarzach. 

Trzeba przyznać, że Matylda Damięcka posiada wielki talent, czemu niejednokrotnie dała wyraz. 

Do opublikowanych prac aktorka dołączyła post zawierający statystyki dotyczące Powstania Warszawskiego: 

W Powstaniu Warszawskim zginęło 150-200 tysięcy Polaków, wypędzono 500-550 tysięcy mieszkańców Warszawy i 100 tysięcy osób miejscowości podwarszawskich – wskazuje Matylda Damięcka. 

Zobacz zdjęcia: 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  Źródło: Instagram 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.